Haber Detayı
30 Mart 2018 - Cuma 10:17 Bu haber 4519 kez okundu
 
Akıllı şehirlerin oluşumunda doğru planlama çok önemli
Akıllı Şehir Haberi
Akıllı şehirlerin oluşumunda doğru planlama çok önemli

Akıllı şehirlerin oluşumunda doğru planlamanın çok önemli olduğunu belirten Başkan Demircan, “Her şeyden önce yerel yönetimin kendi içerisinde akıllı ve hızlı yönetilebilmesi gerekiyor. Beyoğlu’nu Akıllı şehirler sıralamasında daha üst sıralar taşımak için Smart Beyoğlu uygulamasını geliştirdik.” dedi. Kamu Teknoloji Platformu tarafından 3’üncü kez düzenlenen Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde gerçekleştirildi. Yapı, aydınlatma, enerji ve bilişim sektörlerinin bir araya geldiği konferansta, akıllı şehir uygulamalarının önemine dikkat çekildi. Konferans kapsamında düzenlenen “Şehirlerin liderliği” Paneline konuşmacı olarak katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, akıllı şehirlerin oluşum sürecini ve Beyoğlu’nda hayata geçirilen akıllı uygulamaları anlattı.

 

TÜM UNSURLARIN AKILLI SİSTEMLERLE ULAŞILABİLİR HALE GETİRİLMESİ LAZIM

 

Akıllı şehirlerin oluşumunda doğru planlamanın çok önemli olduğunu belirten Başkan Demircan, “Akıllı şehri tarif etmeye çalışırken sorulması gereken ilk soru, Akıllı şehir nedir? Akıllı şehirlerin genel özelliği, üretimden sanayiye, ticaret şehrin planlamasına, eğitiminden sosyal ve kültürel hayata kadar tüm unsurların akıllı sistemlere entegre edilerek daha ulaşılabilir hale getirilmesidir.” dedi.

 

YEREL YÖNETİMİN KENDİ İÇERİSİNDE AKILLI VE HIZLI YÖNETİLEBİLMESİ GEREKİYOR

 

Akıllı şehirlerin oluşum sürecinde en büyük görevin yerel yönetimlere düştüğünü de ifade eden Başkan Demircan, “Çünkü her şeyden önce yerel yönetimin kendi içerisinde akıllı ve hızlı yönetilebilmesi gerekiyor. Yani şehrin barındırdığı tüm unsurların bir bütünlük içerisinde iyi planlanması lazım. Biz de Beyoğlu Belediyesi olarak vatandaşlarımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak, Beyoğlu’nu Akıllı şehirler sıralamasında daha üst sıralar taşımak için Smart Beyoğlu uygulamasını geliştirdik.” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Akıllı, şehirlerin, oluşumunda, doğru, planlama, çok, önemli,
Yorumlar
Haber Yazılımı