Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 22:59 Bu haber 20141 kez okundu
 
Asansörü ses ile kontrol eden akıllı sistem: Voicebox
Tamamı Bilişim Vadisinde Türk mühendisler tarafından tasarlanarak üretilen "Voicebox", sesli komut sistemiyle kullanıcıların daha sağlıklı koşullarda asansörlere temasta bulunmadan güven ile seyahat etmelerine olanak sağlıyor.
IoT Haberi
Asansörü ses ile kontrol eden akıllı sistem: Voicebox

Gün içerisinde milyonlarca yolcu taşıyan asansörler, artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Dikey yapılaşmanın artması ve çok katlı binaların hayatımıza girmesiyle önemini giderek arttıran asansörler, son dönemde dünya genelinde yaşanan covid-19 pandemi sürecinde, bulaş riski açısından dikkat edilmesi gereken bir araç olarak da karşımıza çıkıyor. Bu noktadan hareket ile merkezi Bilişim Vadisi’nde bulunan Xenon Smart Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti. asansörlerde temas etmeden, içerisindeki butonu kullanmadan sadece sesli komutla kumanda edilebilen bir uygulama geliştirdi. Tamamı Türk mühendisler tarafından tasarlanarak üretilen "Voicebox" sesli komut kiti; asansörlere temas etmeden gitmek istediğiniz kata ulaşarak, virüs, bakteri gibi temas ile geçen hastalıklardan korunabilmenizi sağlıyor.

 

Sesli komut ile dilediğiniz kata seyahat edebiliyorsunuz

 

Firma geliştirdiği  Voicebox sesli komut sistemi ile asansör kullanımında yeni bir deneyim sunuyor. Katlarda bulunan butonlara temas etmeden asansör kullanımı çok daha kolay ve sağlıklı bir ortama taşıyan firma, Voicebox ile entegreli bir şekilde çalışabilen sensörler ile kullanıcıların bulundukları kata hiçbir butona temas etmeden asansör çağırabilmelerine olanak sağlıyor.

 

Engelsiz yaşamı da destekliyor

 

Voicebox kullanımı, hijyen ve konfor açısından tercih edileceği gibi, engelsiz yaşamı destekleyerek erişilebilirlik açısından da toplumun tüm kitlesine ulaşabiliyor. Dünya genelinde milyonlarca engelli birey günlük yaşantılarında birçok zorlukla mücadele ediyor. Voicebox bu mücadelenin farkında olup, basit kullanımıyla engelli bireylerin günlük yaşantılarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

 

Ürün, piyasada kullanılan tüm asansör tipleri ile uyumlu ve tüm asansör tiplerinde çalışabiliyor. Kurulumu da oldukça kolay olan sesli asansör sistemi,  bir kaç saat içerisinde kurularak anında hizmete açılabiliyor. Ürün aynı zamanda Türkçe başta olmak üzere; İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça dillerinde de kullanılabiliyor.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Asansörü, ses, ile, kontrol, eden, akıllı, sistem:, Voicebox,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica