Haber Detayı
03 Aralık 2020 - Perşembe 16:50 Bu haber 998 kez okundu
 
BU KIŞ GÜVENLİ VE SICAK KALMANIN YOLU...HALOJEN ISINMA
Tanıtım Haberi
BU KIŞ GÜVENLİ VE SICAK KALMANIN YOLU...HALOJEN ISINMA

Eviniz yeterince ısınmayınca portatif bir ısıtma cihazı edinmek her ailenin düşüncesi halini alır. Ancak okunan yangın haberleri ve elektrik fatura masrafları sizleri caydırır. İşte bir çok kişinin ortak düşüncesi portatif ısıtıcılar tehlikeli mi? Ulusal Yangın Koruma Derneği tarafından hazırlanan raporlarda 3.sırada portatif ısıtıcılardan kaynaklı yangınların ölümle sonuçlandığı rapor edilmiştir. Yangınların çoğu bu raporda Aralık ve Şubat aylarında gerçekleşmiştir. Ve bu ölümler genellikle gece yarısı gerçekleşiyor. Bunun anlamı ısıtıcı açık bırakılıyor oysa ki ısıtıcıların gece uyurken açık bırakılması son derece yanlıştır. Buradaki asıl sorun ısıtıcının güvenli olmaması değil güvensiz şekilde kullanılmasıdır. Bir ısıtıcı ev ısıtıcısının yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir. Ayrıca artık günümüzde enerji tasarrufu nedeniyle kişiler ısıtıcıları tercih ve takdir etmektedir. Ayrıca soğuğa duyarlı kişilerin tercihleri son yıllarda halojen ısıtmadır çünkü bu ısıtma yöntemi alanı değil sadece birey ve nesneleri ısıtır ve az elektrik harcar. Diğer ısıtıcıların çalışma yöntemi yağ ve gaz kullanarak oluşur ama halojen ısıtma da halojen elementi kullanılır işte bu nedenle de duman salınmaz ve karbon monoksit gibi çevreye ve insan sağlığına zararlı gaz salınımı yaşanmaz bu nedenle de son yıllarda kesinlikle ilk sırada tercih edilmektedir. ABD Enerji Bakanlığı halojen  harici ısıtıcılarda yanan yakıtın oksijeni tüketme olasılığından dolayı bir ev içinde duman salınımı gerçekleştiren ısıtıcıların bulunmaması gerektiği konusunda uyarmaktadır. Klima tarzı ısıtıcılar havayı oda içeresinde dolaştırma yöntemi ile çalışır bu ısıtma yöntemi havayı kurutması ve gaz salınımı nedeniyle insan sağlığı için zararlıdır özellikle astım ve alerji rahatsızlığı bulunan kişilere zararı dokunur. Oysaki halojen ısıtıcı odayı değil kişileri ısıtmayı hedefler bu nedenle hem gaz salınımı olmaz hem de ekonomiktir. Ayrıca hangi tip ısıtıcınız var olursa olsun muhakkak kontrolünüz altında bulunmalıdır. Kablosu ,fişi ,konumu kontrol edilmelidir. Sürekli açık bırakılmamalıdır. Doğru kullanıldığı zaman size ısı üreten son derece güvenli aynı zamanda cebinizi düşünen ısıtıcıların kullanımı için bazı ip uçları vermek istiyoruz.

*Ürünü evinize getirdiğiniz zaman lütfen kullanım kılavuzunu okuyunuz.

*Her kullanımda ısıtıcınızı kontrol ediniz yıpranma, aşınma gibi durumlara odaklanın lütfen hasarlı cihazı kullanmayınız.

*Cihazınızı doğru yerleştiriniz sabit bir yere koyun. Devrilme ve düşme gibi durumları engellemiş olursunuz.

*Isıtıcınızın yanına kilim , mobilya gibi yanması muhtemel bir eşya koymayınız.

*Isıtıcınızın yanına evcil hayvanlarınız ve çocuklarınızın ulaşmasını engelleyiniz dikkatlice denetim sağlayınız.

*Isıtıcınızı düz zemine yerleştirin halı, mobilya , sehpa gibi yerlere koymayınız

*ısıtıcınızı asla ve asla denetimsiz bırakmayınız uykunuz mu var kapatıp o şekilde uyuyunuz.

*Isıtıcınızı kapatınca lütfen fişinizi prizden çekiniz.

*Isıtıcınızı ortak paylaşımlı değil sadece ısıtıcınıza ait bir priz kullanın.

*Kablolarınızı görebileceğiniz yere yerleştirin ve kontrol edin

*Isıtıcınızın kablosunu yaya trafiğinden uzak tutun. Takılmalar neticesinde cihazınız yere devrilebilir.

*Eliniz ıslakken dokunmayın ve nem ile temas ettirmeyin.

 

Springday Infrared Isıtıcıları ile sizlere ekonomik ve temiz ısınma seçeneği sunmaktayız. Daha fazla bilgi için tarafımıza ulaşınız. 

 

 

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: BU, KIŞ, GÜVENLİ, VE, SICAK, KALMANIN, YOLU...HALOJEN, ISINMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica