Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:04 Bu haber 12954 kez okundu
 
CSS LEGAL: ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ İLE İNGİLTERE’DE İNŞAAT SEKTÖRÜNE ADIM ATIN!
Tanıtım Haberi
CSS LEGAL: ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ İLE İNGİLTERE’DE İNŞAAT SEKTÖRÜNE ADIM ATIN!

İngiltere’de hızla gelişen inşaat sektörüne giriş yaparak kendi işinizi/şirketinizi kurabilir, İngiltere’de yeni bir yaşama adım atabilirsiniz.

İnşaat sektörünün, ülke ekonomilerine etkileri yadsınamaz bir gerçek. İngiltere’de inşaat sektörü, bu işle ilgilenen herkes için büyük fırsatlar barındırıyor. Office for National Statistics tarafından yayınlanan verilere göre İngiltere’de inşaat sektörünün değeri 110 milyar GBP’yi geçerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi İngiltere’de bu sektöre girerek iş kurmak isteyen bireylere büyük fırsatlar sağlıyor. İngiltere’de, Ankara Anlaşması Vizesiyle inşaat sektöründe birçok alanda iş kurabilir, İngiltere’ye yerleşebilirsiniz. Son yıllarda gelişen bu sektöre girerken aşağıda örnekleri verilmiş birçok işi yapabilirsiniz.

İngiltere’de İnşaat Sektöründe Yapılabilecek İşler için Örnekler

 

Müteahhitlik Hizmetleri

 

Mimarlık- Mühendislik Hizmetleri

Teknik Müşavirlik Hizmetleri

Peyzaj, Çevre Düzenlemesi gibi Hizmetler

Hırdavat Malzemeleri Satışı

Dekorasyon ve Düzenleme işlemleri

Şantiye, Yapı ve Denetim Hizmetleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Yapı ve iş gözetmeni

İnşaat yöneticileri

 

İnşaat mühendisi

Ahşap/Panel/Tünel Kalıpçı

Betonarme Demircisi

Betoncu

 

Duvarcı

 

İskele Kurulum Ustası

Seramik Karo Kaplamacı

Sıvacı

İnşaat Boyacısı

 

Alçı Levha Uygulayıcısı

Alçı Sıva Uygulayıcısı

 

PVC Doğrama Montajcısı

 

Isı/Yangın/Ses/Su Yalıtımcısı

Endüstriyel Boru Montajcısı

Kartonpiyer Uygulayıcısı

 

Yukarıdaki meslek gruplarına ek olarak daha birçok meslek dalında 18 yaşından büyük her Türk vatandaşının başvurabileceği Ankara Antlaşması Vizesi ile inşaat alanında kendi işinizi kurabilir, istediğiniz çalışma koşullarını yaratarak İngiltere’de yaşama fırsatını yakalayabilirsiniz.

Serbest meslek sahibi olarak kurmanız gereken işten elde edebileceğiniz senelik ortalama kazançlar da değişebiliyor. Örneğin ortalama bireysel kazanç ilk senede £ 20,000 ile £ 90,000 arasında değişebiliyor. Buna ek olarak sektöre özgü kurallar ve düzenlemeler bulunuyor. Kalıcı veya geçici bir bina veya yapı, yollar ve köprülerin yapımı, temel atma ve erişim çalışmaları sağlama, yıkım ve söküm, inşaat binası, tadilat, onarım ve dekorasyon, ısıtma, aydınlatma, enerji, su ve havalandırma sistemlerini kurmak, inşaat sonrası binaların iç kısımlarının temizlenmesi ve benzeri hizmetler sağlayacak bireylerin The Construction Industry Scheme (CIS)’e katılması zorunludur.

Birleşik Krallık’ta kuracağınız işin Ankara Anlaşması Vizesi kapsamında olup olmadığını İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış CSS Legal uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere’de İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Evlilik Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere Ziyaretçi Vizesi, İngiltere İş Vizesi gibi vizelere sahip bireylerin de belirli bir iş alanında açık görmesi veya iş potansiyelini değerlendirmek istemesiyle başvurabileceği vize türüdür.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuru koşulları sağlanabilmesi noktasında İngiltere’nin diğer puan bazlı vize türlerinden (Tier-2 Genel Çalışma Vizesi, Tier-5 Geçici Çalışma/İş Vizesi vb.) ayrılmaktadır.

CSS & Co Legal Services alanında uzman profesyonel danışmanları ile başvuru sürecini kolaylaştırabilir ve vize alma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Yüksek standartlarda sınırlamalar bulunmayan bu vize türünün başvurularında uzman bir firma ile iletişime geçerek danışmanlık alınması büyük oranda olumlu bir sonuçla karşılaşmanızı sağlayabilmektedir.

CSS Legal şikâyet edilen İngiltere’nin bu vizeyi vermesi hususunda yarattığı zorlukların aşılmasında başvuru sahiplerine büyük destek olmaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi için;

 • Sermaye limiti bulunmamaktadır. Ankara Antlaşması Vizesi ile kuracağınız işe, maddi yeterliliklerinize ve kurmak istediğiniz işin yöntemine göre sermayenizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. İnşaat sektöründe örneğin minimum £ 5,000 miktarında sermayeye sahip olunması ve bunun belgelenmesi bireylerin vize almasını kolaylaştıran etmenler arasında yer almaktadır.
 • Çalışma şekliniz; evden (home office), var olan bir iş yerine ortak olarak, mobil (freelance), iş yeri açarak, herhangi bir işletmeyi devralarak vb. olabilir. Buna dair de herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.
 • Yapacağınız mesleğin gerektirdiği ve başkalarından yardım almanıza gerek kalmayacak şekilde işinizi sürdürebileceğiniz kadar İngilizce bilgisi yeterli olabiliyor. Örneğin; bir inşaat mühendisi, mimar ile duvarcı, sıvacı gibi meslekleri icra edecek olan bireylerin sahip olması gereken İngilizce bilgisi elbette farklıdır. Ancak bu durumda bile İngilizce bilme seviyesi sınırlaması bulunmamaktadır.
 • Mesleğinizde bilgi ve donanıma sahip olmanız elbette vize başvurularında büyük fayda sağlayacaktır. Diploma, eğitim veya staj sertifikaları, mesleki kurs belgeleriniz, daha önce çalıştığınız iş yerlerinden alacağınız referans mektupları gibi belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi başvurunun maksimum seviyede başarılı olmasını sağlayacaktır.
 • İnşaat sektöründe hangi meslek grubundan başvuru yapacak olursanız olun, para kazanma potansiyelinizin olduğunu ispatlayabilmeniz gerekir. Tüm giderlerin çıkarılmasından sonra kalan miktarla hem vize sahibinin hem de varsa bağımlılarının yaşam masrafları karşılanabiliyor olmalıdır. Ayrıca, inşaat sektörüne girmek isteyen bireylerin potansiyel müşteriye ihtiyacı vardır. Kuracağınız şirkette vereceğiniz hizmeti satın alacak veya satın alma potansiyeli olan kişilerin/kurumların var olduğu kanıtlanmalıdır.
 • Müşterilerle yapılan anlaşmalar, sözleşmeler, yazışmalar ve benzeri evraklara sahip olmanız yararlı olacaktır.  Ayrıca mühendislik projeleri geliştirerek veya projelere ortak olarak da işlerinizi sürdürebilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizi bulabileceğiniz çeşitli platformlar mevcuttur. Proje bazlı, freelance veya sözleşmeli (contractual) olarak çalışılabilecek işlerde CSS Legal uzmanlarından öğrenebileceğiniz bu sitelerden araştırma yapabilirsiniz.
 • Pazar ve fiyat araştırmaları, kar- zarar hesaplamaları, rakip analizleri, nakit dönüşüm tabloları, bilanço ve projeksiyonlar vb. belgeler başvuru dosyanızda olmazsa olmaz denilebilecek evraklardır. Yapacağınız işle ilgili akla uygun ve gerçekçi bir iş planının hazırlanması gerekir. Ankara Anlaşması Vizesi iş planları, iş kurarken nasıl bir yol izleyeceğinizi ve yapmak istenilen mesleğe, başvuru sahiplerinin yeteneklerine, yaşam koşullarına ve kurulacak işin sürdürülebilirliğine dair bilgileri içeren oldukça detaylı belgelerdir. İş planı (business plan) gerçeğe uygun ve kişiye özel olmadığı takdirde vize reddi ile karşılaşma ihtimali yükselecektir. CSS Legal yorum, analiz ve detaylı inceleme gerektiren iş planının hazırlanması noktasında da başvuru sahiplerine bilgi verebilecektir.
 • Ankara Anlaşması Vizesi başvuru işlemlerine başlayacak olan bireyler, öncelikle hangi işi yapacaklarına ve bu iş için hangi çalışma yöntemini (home office, mobil, iş yeri açarak, ortaklık kurarak, işletme devralarak) kullanacaklarına karar vermelidir. Sonrasında, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi alanında başvuru prosedürlerine ve başvuru dosyasında bulunması gereken belgeleri hazırlamaya başlayabilirler.
 • İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında gerekli olan evraklar başvuru sahiplerinin kurmak istedikleri işe, yaşam standartlarına ve işin gerekliliklerine göre göre değişiklik gösterecektir. CSS Legal Ankara Anlaşması Vizesi başvuru evrakları hususunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet vererek vize başvurularının başarılı olmasını büyük oranda sağlayabilen bir firmadır. Bu noktada CSS Legal uzmanlarıyla görüşebilir ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru evrakları arasında:

 • Diploma,
 • Sertifika,
 • Eğitim belgeleri ve önceki iş yerlerinden alınmış referans mektupları,
 • İş planı,
 • Başvuru formu,
 • Dilekçe/niyet mektubu,
 • Maddi yeterliliklere dair bilgiler,
 • Başvuru sahibine ailesine ilişkin şahsi belgeler vb. örnek olarak gösterilebilir.

Bireyler, uygun oldukları gün ve saatte; İngiltere’den yapılan başvurularda 2018 yılının kasım ayında açılan başvuru merkezlerinden, Türkiye’den yapılan başvurularda ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep’te bulunan başvuru merkezlerinden alınan randevu sırasında başvuru dosyasını teslim edecektir. Biyometrik bilgiler de (fotoğraf, parmak izi ve göz taraması) verildikten sonra yapılacak tek şey başvuru sonucunu beklemek olacaktır. İngiltere’den yapılan başvurular yaklaşık 6 ay, Türkiye’den yapılan başvurular ise ortalama 3-12 hafta arasında sonuçlanabilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapan herkese öncelikle 1 yıllık vize verilir. Vize memurları, ilk başvuruda bahsettiğiniz işi kurabilmiş olmanız, yürütebilmeniz, para kazanarak yaşam masraflarınızı karşılayıp karşılayamadığınız gibi çeşitli hususlarda incelemeler yapacak ve 1 yılın sonunda 3 yıla kadar vize uzatma hakkı verebilecektir.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurularıyla toplamda 5 yıl İngiltere’de bulunan ve gerekli şartları sağlayan bireyler İngiltere’de sürekli oturum başvurusu yapabilir. En az 1 yıl sürekli oturum ile İngiltere’de yaşayan ve İngiltere’de sürekli oturumla birlikte toplamda 6 yıl yaşayan bireyler İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilir. Ankara Anlaşması Vizesi sahibi, tüm bunlara ek olarak, İngiltere’de bulunduğu ilk 5 yıl boyunca devlet sosyal yardımlarından yararlanamayacaktır.

İngiltere sürekli oturum ve İngiltere vatandaşlığı başvurularının gerekli şartları ve başvuru evrakları birbirinden farklı olması sebebiyle CSS Legal İngiltere vizesi uzmanlarından destek alınmasıyla başvuru sonucunun olumlu olma ihtimali artırılabilecektir. Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin eşi ve 21 yaş altı çocukları da Ankara Anlaşması Vizesi Bağımlıları Vizesi ile İngiltere’ye gidebilecektir. Asıl vize sahibinin eşi ve 16 yaş üzerindeki çocukları herhangi bir iş yerinde işçi statüsünde çalışabilir, eğitim alma ve sağlık hizmetlerinden serbestçe faydalanabilir.

Vize sahibi İngiltere’de dil okulu, mesleki kurslar, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılabilecektir. İngiltere yurt dışı eğitim programları hakkında bilgi sahibi olmak için Student Portal International eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize sahibi bireylerin, İngiltere’de bu vize türüyle kendi işini kurması beklenmektedir. Bir şirkette çalışan olmanız gelecekte İngiltere vizesi başvurularında sorun çıkarabilir, Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurularında vizenin ret kararı ile sonuçlanmasına sebep olabilir.

İngiltere vizesi reddi almış olmanın psikolojisiyle tekrar tekrar vize başvurusu yaparak vize reddine ek olarak vize başvuru yasağı bile alabilirsiniz.

İngiltere vize ret nedenleri;

 • Başvuru sahiplerinin yaşam standartların yeterli olmaması,
 • Başvurulan vize türünün gerektirdiği şartların sağlanamaması,
 • Başvuru dosyasındaki evrakların eksik olması gibi hususlar bulunabilir.

İngiltere vizesi ret sebepleri, başvuru işlemlerinin alanında uzman bireylerle yapılmasıyla büyük oranda azaltılabilir. Ankara Anlaşması Vizesi başvuru reddi sebepleri, bireylerin başvuru dosyasındaki belgelere ve yaşam standartlarına göre değişmektedir. Vize memurlarının nezdinde başvuru şartlarını sağlayamadığınız hususunda bir algı oluşması halinde İngiltere vizesi reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Vizesi ret alan bireyler için iki çeşit itiraz yolu vardır:

İdari itiraz (administrative review): İngiltere vizesi reddi sebepleri haksız ve yersiz ise, başvuru şartlarını taşıdığınızı düşünüyorsanız ilk başvuruda koyduğunuz aynı belgelerin (ekleme yapılmadan) yeniden değerlendirilmesini talep ederek, gerekli savunma ve dilekçelerin yazılmasıyla idari itiraz başvurusu yapabilirsiniz.

İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu(re-consideration): Başvurularının değerlendirilmesinde gözden kaçan bir bilgi, değerlendirilmeye alınmamış bir belge sebebiyle Ankara Anlaşması Vizesi reddi verilmişse, itiraza ilişkin dilekçe ve savunmanın gerekli terminolojiye uygun hazırlanması, değerlendirilmeye alınması talep edilecek ek bilgi ve belgelerin de dosyaya koyulmasıyla yeniden değerlendirme başvurusu yapılabilir. İdari itirazın aksine yeniden değerlendirme başvurusunda yeni bir bilgi/belge başvuru dosyasına eklenememektedir.

İngiltere vizesi reddine itiraz etmek, vize başvurularınızda tekrar tekrar aynı maddi ve manevi problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız bu alanda uzmanlaşmış danışmanlıklardan destek alarak nasıl bir yol izlenmeniz gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz. İngiltere vizesi, en zor alınan vize türlerinden biri olup, başvuruda sağlanması gereken şartlar, vize prosedürleri ve vize türleri hususunda CSS Müşavirlik uzmanlarından destek alarak vize sonucunuzun olumu olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CSS, LEGAL:, ANKARA, ANLAŞMASI, VİZESİ, İLE, İNGİLTERE’DE, İNŞAAT, SEKTÖRÜNE, ADIM, ATIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica