Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 11:47 Bu haber 3602 kez okundu
 
Dijital Dönüşüm
Tanıtım Haberi
Dijital Dönüşüm

Dijital dönüşüm, yeni teknolojilerin üretim ve organizasyon süreçlerine adapte edilerek süreçleri akıllı hale dönüştürülmesidir. Global rekabet alanında lider firmaların dijital dönüşümde attığı adımları firmaların örnek alarak ve onlarla denk seviyelere yükselebilir. Bu şekilde izlenecek adımlar hem yeni üreticileri hemde yerinde sayan işletme ve markalar için fırsat doğurabilir.  

Sanayinin Dijital Dönüşümü  

Arge, Üretim ve Pazarlama gibi organizasyonların potansiyelini yükseltmek ve işleyişi daha verimli hale getirmek için global trendleri ve son teknolojileri sisteme adapte etmesidir. Büyük veri teknolojisi ile üretimin analizi, tüketici öngörüsünü elde etmek artık daha kolay bir hal aldı. Markalar ürünleri hakkında gelişmeleri kullanıcılarının verileri ile geliştiriyorlar. İşleyişi hızlandırmak için otonom teknolojileri ve yapay zeka sistemlerini üretim ve yönetim süreçlerine adapte ediyorlar.  

Dijital dönüşüm Yapay zeka ve big data gibi teknolojilerinin yanı sıra: Siber Güvenlik, AR/VR, 3D Yazıcılar, Simülasyonlar, Sistem Entegrasyonları, Bulut Bilişim, Kripto Paralar, Dijital Pazarlama, Otonom Robotlar, Iot, dijital dönüşümün diğer kollarını oluşturuyor. Sanayinin dijital dönüşümü sektörel bazda incelediğimizde, tekstil, sağlık, sinema, makine gibi sektörler, bu teknolojileri, üretim ve yönetim özelinde ele almalıdır.   Küresel çapta gelişmelerin takip edilmesi, süreçlerin gözlenmesi oldukça önemlidir. Globalde lider markalari dijital dönüşüm ile birlikte, gelen endüstri 4.0 ilkelerine işleyişlerine uyarlamak oldukça önemlidir. Geleceğin endüstrisine göz attığımızda, sektörlerin ve iş kollarının birlikte hareket etmeye başladığını görüyoruz, Geleceğin endüstrisini incelediğimizde, sektörlerin ve iş kollarının birlikte hareket etmeye başladığını görüyoruz. Dijital dönüşüm teknolojileri ile Ar-Ge, Üretim ve Pazarlama alanlarını geliştirmek için global trendleri takip etmek gerekmektedir.  

Dijital Dönüşümün Avantajları Nelerdir?  

Dijital Dönüşümü, Kobilere yönelik incelediğimizde, öncelikle, verimliliği arttırdığı görülüyoruz. Üretimde kullanılan kaynakların teknoloji ile birleştirerek maliyetleri azalttığı gözleniyor. Bu şekilde verim artıyor, seri üretim sağlanabiliyor. Sanayinin dijital dönüşümü ile şirket içerisinde bilgi aktarımı ve raporlama süreçleri hız kazanıyor. Üretilen ürün seçenekleri zenginleşirken, rekabet avantajını yüksek bir eğim kazanıyor. Böylece, üretimde başarı rakiplere üstünlük olarak geri dönüş sağlıyor.   Üretim noktaları, süreç içerisinde, konum ya da zaman gibi etkenlerden bağımsız olarak iletişim ağı oluşturması sağlanır.. Bu şekilde, üretim hızlı bir güven’e oturur. Büyük organizasyonlar oluşturmadan yeni ürün ve hizmetler üretilebilir. Bu da maliyetlerde azalma ve kaynak kullanım verimliliğini sağlar. Üretimdeki hata oranları hızlı şekilde azalır ve oluşabilecek sorunlar daha kısa zaman dilimlerinde hallolur. Tüm bunlar daha az maddi kayıp sağlar. Sanayinin Dijital Dönüşümü hakkında detaylı bilgiye ulaşmak Sanayinin dijital dönüşümü sitesini ziyaret edebilirsiniz.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dijital, Dönüşüm, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica