Rüzgar Enerjisi  (Wind Power)
Rüzgar Enerjisi (Wind Power)
Akıllı Yapılar - (Semih Çalapkulu)
Akıllı Yapılar - (Semih Çalapkulu)
Construct Iraq Erbil Fuarı Türkiye için önemli ihracat kanalı
Construct Iraq Erbil Fuarı Türkiye için önemli ihracat kanalı
10 milyar dolar enerjiyi boşa harcıyoruz
10 milyar dolar enerjiyi boşa harcıyoruz
İSBAK, İstanbul’un
İSBAK, İstanbul’un 'akıllı' dönüşümünü sağlayacak
Haber Detayı
30 Eylül 2021 - Perşembe 14:29 Bu haber 6717 kez okundu
 
Diyarbakır’da En İyi Alışveriş Merkezleri
Tanıtım Haberi
Diyarbakır’da En İyi Alışveriş Merkezleri

Doğu Anadolu Bölgesinin en kalabalık şehirlerinden biri olan Diyarbakır da artan nüfus karşısında alışveriş talepleri artmış dolayısıyla Alışveriş Merkezlerinin sayısı de artmıştır. Şehirde 10'a yakın büyüklü küçüklü alışveriş merkezleri bulunmakla birlikte bunlardan en büyüklerini sizler için derledik

Forum Diyarbakır

10.06.2015 tarihinde 53 bin metrekarelik alan üzerinde faaliyete geçmiştir. 3 katlı olan bu AVM şehrin yerel mimarisinden etkilenmiştir. Elazığ Bulvarında bulunan bu yapının bünyesinde mağazalar, açık, kapalı otopark, sinema salonları bulunmaktadır. Alışveriş merkezinde bulunan mağazalardan bazıları şunlardır; Karaca, Vakko, Panço, Linens, Tommy Hilfiger, Boyner, Adidas, Samsung, Kahve Dünyası, Gratis, Porland, Watsons, Tefal, Ebebek.​​​​​​, Levis, Roman, Mado, Madame Coco.

Ceylan Karavil Alışveriş Merkezi

30.04.2012 de faaliyete geçen bu AVM Ceylan Grup ve Karavil Grup ortaklığıyla yapılmıştır. Şehrin merkez kabul edilen yerde, Şanlıurfa Bulvarında bulunan bu yapı yılda yaklaşık 15 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesinde barındırdığı mağazaları, kapalı otoparkı, sinema kompleksi ve Akvaryumu ile sadece Diyarbakır'ın değil Doğunun en önemli AVM'lerindendir. Alışveriş merkezinde bulunan mağazalardan bazıları şunlardır; Greyder, Kemal Tanca, Defacto, Koton, Mavi, LCW, Network, Sarar, D&R, Migros, Özdilek, English Home.

Ninova Alışveriş Merkezi

50 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen bu alışveriş merkezi Şanlıurfa yolu üzerinde bulunmaktadır. Bünyesinde mağazalar, otopark ve sinema salonları barındıran AVM de bulunan bazı mağalar şunlardır; Ayakkabı Dünyası, Toyzz Shop, İnci, Bernardo, Flo, Derimod, Hotiç, Penti, KFC, Burger King, Networ, Fabrika.

Ncity Outlet

Yaklaşık 60 mağaza ile hizmet veren bu AVM Turgut Özal Bulvarında bulunmaktadır. Bünyesinde mağazalar, otopark ve sinema salonları vardır. Alışveriş merkezinde bulunan mağazalardan bazıları şunlardır; Tekzen, Brango, Ladin, Özdilek, Crispino, Lescon, Mavi, Migros, Sarar, İgs.

City Park Alışveriş Merkezi

26 Şubat 2010 tarihinde faaliyete geçen bu AVM diğerlerine nazaran daha küçüktür. Bünyesinde bulunan mağazalardan bazıları şunlardır; Arçelik, Boyner, Migros, Burger King, Assouline, Çarşı.

Mega Center Alışveriş Merkezi

2002 yılında faaliyete geçen bu AVM şehrin en eski alışveriş merkezlerindendir. Bünyesinde bulunan mağazalardan bazıları şunlardır; Adidas, Defacto, Flo, Gratis, Koton, LCW.

Kaynak: https://songiris.net/

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Diyarbakır’da, En, İyi, Alışveriş, Merkezleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı