Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 13:57 Bu haber 664 kez okundu
 
Elinizin Altındaki Kahramanınız: Şarjlı Vidalamalar
Elektrikli el aletleri arasında olmazsa olmaz nedir, diye sorarsak, şarjlı vidalamalar yanıtını almamız sürpriz olmaz! Evde, ofiste, atölyede her an elinizin altında duran şarjlı vidalamalar, içinde bir aküsü bulunan, elektrikli tornavidalar olarak tanımlanabilir. Kablo gerektirmeden, istediğiniz her yerde, vidaları sökme ya da takma işlemini kolayca yapmanızı sağlar.
Tanıtım Haberi
Elinizin Altındaki Kahramanınız: Şarjlı Vidalamalar

Elektrikli el aletleri arasında olmazsa olmaz nedir, diye sorarsak, şarjlı vidalamalar yanıtını almamız sürpriz olmaz! Evde, ofiste, atölyede her an elinizin altında duran şarjlı vidalamalar, içinde bir aküsü bulunan, elektrikli tornavidalar olarak tanımlanabilir. Kablo gerektirmeden, istediğiniz her yerde, vidaları sökme ya da takma işlemini kolayca yapmanızı sağlar.
Şarjlı vidalama aletleri saç kurutma makinası formuna benzer düz ya da L harfi şeklinde olabilir. Bir tetik yardımı ile dönme hızını ayarlayabilirsiniz. Vidayı kavrayan mıknatıslı ucu vardır ve bu ucu farklı kalınlıklardaki alternatifleri ile değiştirebilirsiniz. Elektrikli ev aletleri arasında hafif yapısı ile işinizi kolayca tamamlamanızı sağlarken pratik yapısı ile hayatınızı kolaylaştırır.
Şarjlı Vidalamalar İle Hangi İşleri Daha Kolay Yapabilirsiniz?
Yalnızca onarım için değil, demonte olan bir çok eşyanın montajı için de şarjlı vidalamalara gereksinim duyarsınız. Siz de demonte mobilya siparişleri ile evinizin marangozu haline geldiyseniz; şarjlı vidalama da edinmek zorundasınız demektir. Elbette demonte mobilyaların yanında montaja yardımcı olması için küçük aletler veriliyor. Ancak hiçbiri şarjlı vidalamalar kadar işinizi kolaylaştırmıyor. Normal tornavidalara göre daha kolay ve hızlı onarım ve montaj yapmanızı sağlayan bu aletler bazı özellikleriyle işinizi zahmetsizce yapmanızı sağlıyor. Çünkü klasik bir tornavidaya göre çok daha fazlası demektir şarjlı vidalama aletleri. Manuel olarak yapabileceğini bazı onarımlar sizi sıkıntıya sokabilir, daha fazla ve daha kontrollü bir güce gereksinim duyabilirsiniz. Şarjlı vidalamalar LED ışık teknolojisi ile çalıştığınız yeri aydınlatır. En karanlık alanlarda bile rahatlıkla çalışmanızı sağlar. Dönme hızını, parmağınızla yönettiğiniz tetikle ayarlayabildiğiniz için, vidalama işlemini kolaylıkla yapmanızı mümkün kılar. Gerektiğinde daha fazla güç sağlaması ve dar alanlarda çalışabilme özellikleriyle işinizi kolaylaştırır. Onarım ve montaj dışında şarjlı vidalamalara hangi noktada ihtiyacınız olabilir:
 • Bir dolabın kapağını çıkarmanız gerektiğinde
 • Çocuğunuzun oyuncağının pil kapağını çıkarırken
 • Küçük bir tabloyu duvara asmak istediğinizde
 • Model yapımı, küçük marangoz işleri gibi hobilerinizde
 • Gevşemiş olan masa, sandalye bacağı ya da çekmece vidalarını sıkmanız gerektiğinde
 • Bavulunuzun tekerlek vidaları gevşediğinde
 • Deprem güvenliği için dolaplarınızı duvara sabitlemeniz gerektiğinde
 • Benzer şekilde tüm küçük ev onarımlarında
Yukarıdaki listede yer alan işlerin daha az hız ve tork gerektiren uygulamalar olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Kimi zaman matkap kullanmayı düşünenleriniz olabilir, ama bu işler için şarjlı bir tornavidanın becerileri yeterli olacaktır.
Şarjlı Vidalamaların Avantajları Nelerdir?
 • Hafif ve küçük olmaları nedeniyle kolay kullanılırlar.
 • Küçük onarımlar ve eşya montajı için mükemmeldirler.
 • Klasik bir tornavida kullanıma göre hızlı ve kolaydırlar
 • Ayarlanabilir hızları ile yavaş ve hızlı vidalama yapabilirler.
 • Kontrol edilmeleri daha kolaydır.
 • Vidayı aydınlatan led ışıkları ile karanlık bir ortamda da çalışmanızı sağlarlar.
 • Dönebilen başlıklı olanlar, elinizin giremediği alanlarda da kolaylıkla çalışabilmenizi sağlar.
 • Lityum iyon pillerin kullanılmasıyla birlikte daha uzun ömürlü akü ve şarj süresi sunarlar.
Şarjlı Vidalama Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Elektrikli alet alışverişi yaparken garanti süresine nasıl dikkat ediyorsanız, şarjlı vidalama tercihinizde de aynı hassasiyeti göstermelisiniz. Kullanım amacına göre değerlendirerek satın alacağınız üründe eğer profesyonel bir kullanım yapacaksanız modellerin gücüne dikkat etmelisiniz. Güç, batarya ömrünün uzun olduğunu gösterir. Amatör kullanımlar içinse uygun fiyatlı şarjlı vidalamaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Her durumda elinizin altında bulunmasını istediğiniz şarjlı vidalamalardan birine sahip olmak istiyorsanız, Koçtaş hemen yanı başınızda! Evinizi kolayca değiştirmenizi sağlayan Koçtaş, fiyat ve kalite olarak el aletlerinde de en iyi seçenekleri size sunuyor. Koçtaş’ın özel fırsatlarını kaçırmamak için online web sitesine göz atabilir, en yakın mağazaya gelerek uzman danışmanlardan bilgi alabilirsiniz.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Elinizin, Altındaki, Kahramanınız:, Şarjlı, Vidalamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica