Enerji krizine çözüm: Yenilenebilir enerji
Enerji krizine çözüm: Yenilenebilir enerji
IoT cihazlar için ortak bağlantı standardı geliyor
IoT cihazlar için ortak bağlantı standardı geliyor
Doğal Taş Cepheler - Planlama İlkeleri – Projeler ve Yapılar
Doğal Taş Cepheler - Planlama İlkeleri – Projeler ve Yapılar
LG, Home Connectivity Alliance’a katıldı
LG, Home Connectivity Alliance’a katıldı
Rüzgar Enerjisi  (Wind Power)
Rüzgar Enerjisi (Wind Power)
Haber Detayı
06 Mart 2022 - Pazar 10:18
 
Huawei ve Orbit ,yerli lityum pil üretimi için birlikte çalışacak
Huawei Türkiye, İzmir merkezli enerji şirketi Orbit Enerji ile yeşil ve akıllı enerji çözümleri konusunda iş birliğine gitti. Barselona’da gerçekleştirilen 2022 Mobil Dünya Kongresi’nde mutabakat imzalayan iki şirket, telekomünikasyon sektörüne özel çevre dostu lityum pillerin üretiminde birlikte çalışacak.
Enerji Haberi
Huawei ve Orbit ,yerli lityum pil üretimi için birlikte çalışacak

Huawei, yeşil ve sürdürülebilir telekomünikasyon çözümleri için dünya çapında ve Türkiye'de yeni iş birlikleri gerçekleştiriyor. Huawei Türkiye, 2 Mart'ta İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde, Orbit Enerji ile “Lityum Pil Yerel Üretim İş birliği” mutabakatı imzaladı.

 

İş birliği kapsamında; Huawei Türkiye ve Orbit Enerji, yerli lityum pil ve Enerji Depolama Sistemleri (ESS) üretiminde birlikte çalışacak. Ayrıca iki şirketin Ar-Ge uzmanları, yenilenebilir enerjinin payını artırmayı ve karbon emisyonunu azaltmayı hedefleyen, “Pil Yönetim Sistemleri” özelinde birçok yazılım geliştirecek.

 

“Zhao: Yeşil bir dünya için yerel ortaklarımızla birlikte çalışacağız”

 

Huawei Türkiye Dijital Güç İş Grubu Başkanı Gavin Zhao imza töreninde şunları söyledi;

“Mobil Dünya Kongresi’nde bu yılki sloganımız; 'Daha Fazla Bit ve Daha Az Watt'. Telekomünikasyon alanındaki çözümleri, daha az enerji tüketimiyle geliştirmek için çalışıyoruz. Daha fazla yenilenebilir enerji kaynağı, yerel operatörler ve işletmeler için yatırımda verimlilik sağlayacaktır. Profesyonel bir partner olan Orbit Enerji ile yaptığımız bu ortaklık ayrıca, yerel ve ulusal üretimi destekleyecek, yeşil enerji ekosistemini büyütecektir. Bu iş birliğinin, Huawei'in Türkiye'deki 20. yıl kutlamaları ile aynı dönemde gerçekleşmesi de mutluluk verici.  Her zaman olduğu gibi daha yeşil bir dünya için yerel iş ortaklarımızla birlikte çalışacağız.”

 

“Kaya: Huawei ile çalışmaktan guru duyuyoruz”

 

Orbit Enerji CEO'su Vahit Kaya ise açıklamasında; “Enerjinin depolanması, telekomünikasyon alanındaki kritik konulardan biridir. Huawei Türkiye ile iş birliğimiz, baz istasyonlarında kullanılan lityum pillerin yerelleştirilmesini sağlayacak. Devletimiz de yeşil enerji çözümlerinin yerel üretimini destekliyor. Bu noktada ileri teknoloji şirketi olan Huawei ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu tür iş birlikleri, yerel Ar-Ge Merkezlerini yeşil teknolojiler geliştirmeleri için daha fazla motive edecektir” dedi.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Huawei, ve, Orbit, ,yerli, lityum, pil, üretimi, için, birlikte, çalışacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı