Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 15:28 Bu haber 58117 kez okundu
 
İbrahimli Yapı’dan Gaziantep’e Değer Katan Konut Projeleri
Bir inşaat firması olarak, yaptığı projeler ile özgün işlere imza atan firma, Beykoz Konakları ve Ortaköy Konakları projeleri gibi bölgesine değer katan farklı projeleriyle konforun ve lüksün en iddialı halini yatırımcılarına sunuyor.
Konut Haberi
İbrahimli Yapı’dan Gaziantep’e Değer Katan Konut Projeleri

Yaptığı projeler ve müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurulduğunda Gaziantep’in en güvenilir inşaat firmalarından biri olan İbrahimli Yapı, yeni konut projeleriyle yine kalitesinden söz ettirmeye devam ediyor. Bir inşaat firması olarak, yaptığı projeler ile özgün işlere imza atan  firma, Beykoz Konakları ve Ortaköy Konakları projeleri gibi  bölgesine değer katan farklı projeleriyle konforun ve lüksün en iddialı halini yatırımcılarına sunuyor.

Konfor ve Huzur Adına İbrahimli Yapı Projelerinde Neye Dikkat Ediyor?

Şehirlerin en büyük sıkıntıları arasında insanları en çok rahatsız eden unsurlardan birisi de boğucu ve gürültülü yaşam alanlarının  her geçen gün insanlar üzerinde artan baskısıdır. Bu da gündelik şehir hayatının stresli ve huzursuz geçmesine sebep olur. Oysaki A’dan Z’ye, bir projenin yer seçiminden proje detaylarına kadar her adımı düşünülmüş konforla tasarlanmış sıra dışı yaşam alanları, kişileri bu stresten ciddi anlamda uzaklaştırıyor.

 İbrahimli Yapı tarafından inşa edilen Beykoz konakları ve Ortaköy Konakları bu konuda en güzel örneklerden bir tanesi. Projeler;  konforlu yaşam alanları, alışılmışın dışında geniş ve ferah bahçe tasarımları ve daha birçok kullanım avantajıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Gaziantep’te  güvenilir bir inşaat firması olarak iyi tanınan İbrahimli Yapı tarafından inşa sürecine başlanan  ve özgün bir mimariye sahip bu konutların büyük ilgi görmesi ise tesadüf değil!

Bu konu ile ilgili yapılan söyleşimizde İbrahimli Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Muharrem Atmaca’ya yeni projeler ile ilgili sorularımızı yöneltiyoruz;

Neden Gurbetçiler ve Yerli Konut Yatırımcıları İbrahimli Yapıyı Tercih Ediyor?

Ve Neden İbrahimli Yapı Projelerinin  70’lik Kısmının Satışları Henüz İnşa Süreci Tamamlanmadan Gerçekleşiyor?

Atmaca konuya şöyle giriyor; İbrahimli Yapı, kurulduğu günden bugüne kadar güçlü finansal yapısı ve planlı çalışması ile verdiği sözleri bir bir yerine getirerek özgün ve farklı konseptteki konut projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. 2005 yılından bu yana daha yaşanabilir alanlar tasarlamak adına bölgesinde özgün projeler üreten ve güvenilir bir inşaat firması olarak tanınan İbrahimli Yapı inşaat sektöründe fark yaratmaya devam ediyor, diyor.

Atmaca, inşaat sektöründe güven veren  yenilikçi bir firma olmamızın yanında gelişime önem veren bir kadromuz bulunmaktadır diyerek konuya şöyle bir açıklama getiriyor: 

İbrahimli Yapı, her zaman için müşteri odaklı, güven ve memnuniyete önem veren bir çalışma prensibi benimsemiştir. Bu nedenle sadece yerli yatırımcılar değil, gurbetçiler de  projelerimize yoğun ilgi göstermektedir. Önceki projelerimize yatırım yapan müşterilerimizin birçoğu eski projelerimizden bekledikleri yüksek karlılık oranlarını yakaladıklarından yeni projelerimize de yatırım yapmaktadırlar. Bu anlamda tekrarlayan müşteri oranımız piyasaya göre oldukça yüksek olup buda firmamıza olan güvenin karşılığının yatırımcılar açısından fazlası ile alındığına işaret etmektedir. 

Ayrıca şehirlerin hızlı gelişen lokasyonları üzerine detaylı analizler yaparak yakın gelecekte şehrin en hızlı gelişecek ve prim yapacak noktalarına projeler yapıyor olmamız, firmamızın alıcılar ve yatırımcılar gözündeki değerini de arttırmaktadır.” ifadelerini kullanmaktadır.

Atmaca konuya yönelik ayrıca şu ifadelere de yer veriyor:

İbrahimli Yapı Müteahhitlik firması, kurulduğu günden beri alanında en donanımlı olmayı hedeflemektedir. Bu nedenle tecrübeye ve bilgi birikimine önem vermektedir. İleri teknoloji ile verimli iş gücünün birleşimi ise yaptığımız projelerin başarıya ulaşmasındaki en önemli faktörler arasındadır. Yeniliğe ve gelişime açık olmamız firmamızın, kapsamlı ve ihtiyaçlara cevap verebilen projeler üretebilmesinin temel nedenleri arasındadır. Tabi ki doğru zamanda doğru projeyi doğru lokasyonda hayata geçirmemiz   de konut alıcılarını son derece etkileyen özelliklerimizden birisidir.

 İbrahimli Yapı inşaat firmasının sadece bir yapı-inşaat firması olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Bu nedenle konut alıcıları için en ideal ve konforlu alanları tasarlayabilmek adına en iyi yatırım alanlarını belirlemeyi amaçlar. Yatırım amaçlı konut alımı yapacak olanlar için İbrahimli Yapı, bünyesinde barındırdığı ekonomi uzmanları, mimarlar, inşaat mühendisleri ve alanında uzman danışmanlar ile çalışır. Ayrıca şehir plancıları da proje ekibi içinde yer alır. Bu sayede en stratejik  yatırım alanlarını müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda en estetik şekilde inşa etmek mümkün olur. Oluşan bu sağlıklı çalışma sürecinde öncelikle müşteri güvenini inşa etmek temel amaçtır. Bu sayede projelerimizin büyük çoğunluğu henüz inşaat aşamasındayken satılabilmektedir. Önceliğimiz sağlamlığı test edilmiş, yasaların ve mevzuatların gerektirdiği şekilde tabiri caiz ise “kaya gibi sağlam”  yapılar inşa etmektir. Lüks oldukları kadar, konforlu ve uzun süreli yaşamaya elverişli yapılar inşa etmek ve can güvenliğini faktörü birincil önceliklerimiz arasındadır. 

Projeleriniz Gaziantep’in hangi bölgelerinde?

Gaziantep ve çevre yerleşkelerde çalışmalarıyla tanınan firmamızın son iki projesi, Beylerbeyi Fıstıklık Mahallesi ve Gaziantep Akkent Karataş Bölgesi içinde yer almaktadır. Ortaköy Konakları, Beylerbeyi Fıstıklık Mahallesi sınırları içerisinde yer almakta iken Beykoz Konakları, Gaziantep Akkent Karataş Mahallesi sınırları içerisinde konumludur.

Akkent Karataş Bölgesi, bulunduğu konum itibari ile merkeze ulaşımı son derece kolay erişilebilir bir yerdedir. Proje konumu dikkate alındığında O-54 Gaziantep Çevre Yolu bağlantısına oldukça yakın konumda bulunduğu görülür. Gaziantep Şehir Hastanesine yakın olması, etrafında eğitim kurumlarının yer alması, sağlık ve eğitim ihtiyaçları için büyük avantaj sağlar. Sosyal aktiviteler ve diğer sosyal alanlara ulaşım için etrafında çarşı, AVM ve kafelerle de dikkat çeker. Kısacası yaşamı boyunca bir insanın ihtiyaç duyabileceği temel ve sosyal bütün ihtiyaçlar için Beykoz Konakları’nın konumlu olduğu  Akkent son derece ideal bir bölgedir.

Ortaköy Konaklarıda konumu bakımından son derece avantajlı bir lokasyonda olup ulaşım imkanları açısından hem şehrin merkezinde, sakinlik açısından da şehrin dışında diyebileceğimiz özel konum avantajı yüksek bir yerdedir. Tramvay duraklarına, AVM, hastane projesine, eğitim kurumları gibi birçok sosyal donatı alanına da  yakın konumdadır. Otobana ve organize sanayi bölgelerine yakınlığı ile bilinen Beylerbeyi bölgesinde güvenli bir yaşam sürmek mümkündür. Bölgenin en avantajlı özellikleri arasında ana arterlere yakın olması sebebi ile şehrin merkezine 10 dakikada ulaşılabilir iken, yeni stadyuma 3 dakikada ulaşılabilmektedir. Ana arter bağlantıları sebebi ile Gaziantep Üniversitesine 15 dakika mesafede olması ise öğrenciler ve üniversite çalışanları için yolda geçirilecek süreyi önemli ölçüde kısaltmaktadır.

Konut projelerinin fonksiyonel olması ve lüks tasarımlara sahip olmaları, satışını kolaylaştıran bir faktördür. Ancak yaşam alanlarının konforu kadar çalışma alanlarına, kamusal alanlara, eğitim ve sağlık kurumlarına kolay ulaşılabilir olması ve önemli ulaşım bağlantılarına yakın olması da oldukça önemlidir. Bu nedenle bir yaşam alanı çevresinde olması gereken her şey düşünülerek projelerin, lokasyon seçimleri yapılmalıdır. Lokasyon açısından doğru yerde inşa edilmiş projeler, sizin ve çocuklarınızın geleceğine yapılan en karlı yatırım araçları arasında yerini alır. Bu nedenle karlılık oranı yüksek olan ve uzman ekibimizle yapılan fizibilite çalışmalarımız sonucunda ileride prim yapacağı öngörülen bölgelerde çalışmalar yapmak, yatırımcıların daha fazla ilgisini çekmektedir.

İbrahimli Yapının misyonu sadece konforlu ve lüks konutlar satmak değil aynı zamanda müşterilerinin karlı bir yatırım sağlamaları ve yapılan her karlı yatırım sonrası oluşacak olan bu güvenle diğer projelerine de gönül rahatlığı ile yatırım yapabilmeleri için gelişen ve primlenecek bölgelerde proje alanları seçerek yatırımcılarına fırsatlar sunmasıdır.

Bu anlamda projenin maksimum karlılığı açısından projenin bölge analizleri, şehrin büyüme ve gelişme yönleri, altyapı olanakları, ana arterlerle olan bağlantısı, bölgenin nüfus artış oranları, planlanan kamusal yatırımlar ve bunların bölgeye ve yatırım yapacakları gayrimenkullere olan katkıları gibi sayabileceğimiz bir çok etmenin her birinin analizlerinin çok detaylı yapılıp göz önünde bulundurularak tüm projelerimiz oluşturulmaktadır” diyen Atmaca konut yatırımında özellikle nelere dikkat edildiğini  vurguluyor.

Röportajımızın sonlarına doğru konut yatırımının  inceliklerinden ve öneminden bahseden Atmaca konut yatırımı yaparken  iyi araştırılmadan, anlık ve sadece duygusal yaklaşımlarla  yapılan yatırım tercihlerinin telafisi zor problemlere yol açabileceğini ve  bu konuda çok dikkatli olunması gerekliliğini önemle vurgulayarak karlı bir yatırım amacı güden tüm yatırımcıların İbrahimli Yapı projeleri hakkında bilgi alması ve bu projeleri mutlaka yerinde görmesi gerektiği noktasında önemle durarak  sözlerini tamamlıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İbrahimli, Yapı’dan, Gaziantep’e, Değer, Katan, Konut, Projeleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica