Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 18:56 Bu haber 8193 kez okundu
 
Koltuk Örtüsü ile Oturma Odanıza Renk Katın
Sektörden Haberi
Koltuk Örtüsü ile Oturma Odanıza Renk Katın

Özel olarak tasarlanan koltuk örtüleri, görünüm açısından dekorasyonu tamamlayıcı bir görev üstlenir. Ürün grubu içerisinde bulunan çeşitli modeller ise seçim yapmayı kolaylaştırır. Koltuk örtüsü seçerken, örtünün kullanılacağı odadaki hakim renge önem vermelisiniz. Koltuklarınızın rengi, odanın duvar rengi ve hatta odada kullanılan halının rengi dahi göz önünde bulundurulabilir.

Uyumlu bir renk seçimi sonrasında ise elbette boyut olarak uygun bir modelde karar kılmak gerekir. Oturma grubunuza büyük gelen bir örtü kötü bir görüntü oluşturabilir. Aynı şekilde küçük bir örtü de tam olarak isteneni veremeyebilir. Bunlardan dolayı satın alacağınız koltuk örtüsünün koltuk takımınız ile boyutsal açıdan paralellik gösterdiğinden emin olun.

 

Canlı renklerde koltuk örtüsü
 

Ev tekstili içerisinde ürün çeşitliliğinin fazla olması, hem odanıza hem de zevklerinize uygun bir örtü bulmanızı kolaylaştırır. Seçim yaparken odanın rengi ve koltuk takımınızın boyutu gibi hususlar dışında hoşlandığınız renkleri de seçebilirsiniz. Eğer açık tonları tercih ediyorsanız krem rengi ya da açık sarı tonda bir koltuk örtüsü satın alabilir, odanıza canlı bir hava katabilirsiniz.

Tek renk koltuk örtüsü modelleri içerisinde desenli ya da likralı olmak üzere farklı türler de bulunur. Daha klasik bir görüntü oluşturmak adına likralı modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde desenli bir model ile oturma odanıza daha ağır bir görünüm kazandırabilirsiniz. Üstelik mor ya da yeşil gibi farklı tonlar da tercih edilebilir.

 

Koltuk örtüsü ve temizlik
 

Çekyat ya da oturma grubu gibi mobilyaların çabuk eskimesini önleyen koltuk örtüleri, ayrıca temizlik konusunda da kullanıcısına kolaylık sunar. Hali hazırda kaymayan yapıda üretilen modeller, kullanıcının çok daha rahat bir şekilde örtüyü kullanmasını sağlarken çabuk temizlenebilir özellikler de gösterir.

Koltuk örtüsü satın aldığınızda koltuğun çabuk kirlenmesini önleyeceğiniz gibi belirli aralıklarla örtüyü yıkayarak odadaki hijyeni de hızlıca sağlayabilirsiniz. Üstelik dayanıklı olacak şekilde tasarlanan örtüler, hızlıca eskimez. Uzun bir süre boyunca kullanıma uygun olan bir örtü sayesinde devamlı kullanım performansı elde etmek mümkündür. Ayrıca koltuğun her bir köşesini kaplayan örtüler sayesinde oturma grubunuza gelebilecek kozmetik ve buna benzer hasarları önleyebilirsiniz.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Koltuk, Örtüsü, ile, Oturma, Odanıza, Renk, Katın,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica