IoT cihazlar için ortak bağlantı standardı geliyor
IoT cihazlar için ortak bağlantı standardı geliyor
Doğal Taş Cepheler - Planlama İlkeleri – Projeler ve Yapılar
Doğal Taş Cepheler - Planlama İlkeleri – Projeler ve Yapılar
LG, Home Connectivity Alliance’a katıldı
LG, Home Connectivity Alliance’a katıldı
Rüzgar Enerjisi  (Wind Power)
Rüzgar Enerjisi (Wind Power)
Akıllı Yapılar - (Semih Çalapkulu)
Akıllı Yapılar - (Semih Çalapkulu)
Haber Detayı
27 Nisan 2022 - Çarşamba 10:22 Bu haber 27213 kez okundu
 
Küçük Banyolara Sahip Evlerde Eşya ve Yer Tasarrufu için İpuçları
Tanıtım Haberi
Küçük Banyolara Sahip Evlerde Eşya ve Yer Tasarrufu için İpuçları

Banyolarınızın boyutunun küçük olduğunu düşünüyorsanız alabileceğiniz bazı önlemler ve yapabileceğiniz bazı uygulamalar sayesinde alandan tasarruf elde edebilirsiniz. Evinizde banyonuz için ayrılan alan ufak ise, bu alanı düzenlerken birçok farklı önemli noktayı göz önünde bulundurmanız gerekebilir.

 

Aynalar

 

Geniş ve büyük boyutlara sahip olan aynalar küçük alanlarda genişlik hissi sunar. Kullanabileceğiniz aynaların büyük model olmasına dikkat ederseniz daha ferah alanlar oluşturabilirsiniz. Aynalar oda içerisinde ışığın daha iyi yansımasını sağladıklarından dolayı da aydınlık bir atmosfer elde etmenizi sağlar.

 

Monokrom Renkler

 

Taş yüzeyler ve fayanslar, banyo tekstil ürünleri ve aksesuarları gibi parçaların renginin birbiriyle uyumlu farklı tonlardan tercih edilmesiyle birlikte minimal bir hava elde edebilirsiniz. Monokrom uyumluluk sayesinde küçük banyolarda ortaya çıkabilecek göz yorucu detayları engelleyebilirsiniz. Ağırlıklı olarak gri renginin farklı tonlarına yer verebileceğiniz banyolarda şık ve sadelik yansıtan dekoratif tarzlar elde edebilirsiniz.

 

Ek Alanlar

 

Küçük banyolarda yaratabileceğiniz ekstra alanlar işlevsel bir yapı sunabilir. İşlevsel duvar nişleri, raf sistemleri gibi detaylarla banyolarınızı zenginleştirebilirsiniz. Şampuan ve duş jeli gibi şişeli olan ürünlerin banyo duvarlarında yer alan bölümlere yerleştirilmesi daha derli toplu mekanlar elde edebilmeniz açısından önemlidir.

 

Dolaplar da bu noktada avantaj elde etmenizi sağlayabilir. Banyo dekorasyonunuza farklı bir enerji ve duruş kazandırabilecek olan banyo dolapları ek depolama alanları elde etmenize yardımcı olur. Oluşturduğunuz depolama alanlarını en verimli şekilde kullanarak banyonuzun daha geniş hale gelmesine destek verebilirsiniz.

 

Lavaboların alt ve üst kısımlarında da yer alabilecek olan dolapları en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Lavabo dolabı fiyatları arasında birbirinden farklı seçenekler bulabilirsiniz. Fiyatlandırmalar ürün markasına ve modeline göre değişkenlik gösterebilir.

 

Fayanslar

 

Banyo duvarlarında açık ve göz yormayan renkteki fayansları tercih edebilirsiniz. Böylelikle küçük ortamları olduğundan daha geniş göstermeyi başarabilirsiniz. Bol miktarda ışık yansıtan parlak beyaz fayanslar bu noktada en büyük yardımcınız olabilir. Bunun yanı sıra, fayans tercihinizi ince uzun ve dikdörtgen biçiminde olanlardan yana yapabilirsiniz. Böylelikle tavan yüksekliği algısını oluşturabilirsiniz.

 

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Küçük, Banyolara, Sahip, Evlerde, Eşya, ve, Yer, Tasarrufu, için, İpuçları,
Yorumlar
Haber Yazılımı