Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 01:42 Bu haber 8478 kez okundu
 
Kuleli Evleri’nde konfor ve teknoloji ön planda
Sektörde ürettiği kaliteli konutlarla adından söze ettiren Yıldırım Yapı Grubu- Kuleli Evleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım sorularımızı yanıtladı.
Röportaj Haberi
Kuleli Evleri’nde konfor ve teknoloji ön planda

Sektörde ürettiği kaliteli konutlarla adından söze ettiren Yıldırım Yapı Grubu- Kuleli Evleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım sorularımızı yanıtladı.

 

Firmanızın faaliyetleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

 

Yıldırım Yapı Grubu olarak 1972 yılından bu yana inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. 46 yılda villa konut projelerinden, benzin istasyonuna; iş hanlarından, sağlık merkezine kadar onlarca projeye imza attık.  Yıldırım Yapı Grubu kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yıldırım; 1972 yılında öncü etkin ve yenilikçi vizyonu ile Yıldırım İnşaatı kurdu. Yapılan başarılı projelerden sonra atak bir döneme girdik. İlk olarak 1985 yılında Yıldırım Mühendislik ve Mimarlık, 1987 yılında Kubilay İnşaat, 1995 yılında Cansu İnşaat ve Doğa Ürünleri, 2000 yılında da Eylül Aydınlatma ve İnşaat şirketleriyle büyüme hamlelerine devam ettik.

 

2006 yılına gelindiğinde bakış açısı, çağdaş yönetim anlayışı doğrultusunda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na geldim ve tüm şirketlerimizi Yıldırım Yapı Grubu çatısı altında birleştirdik.

 

İnşaat sektöründeki yaklaşık yarım asırlık tecrübemizle 2006’dan bu yana yaşam koşullarını geliştirecek kentsel dönüşüm projelerine ağırlık veriyoruz. Bizim dönüşüm projelerinde önceliğimiz projelerin yapıldığı bölgedeki insanların istekleri, öncelikleri, yaşam koşullarını iyileştirerek devamlılığını sağlamak ve modern yaşantının avantajlarını sunmak. Yıldırım Yapı Grubu’nun yıllara dayanan tecrübesi doğrultusunda projenin ekonomik getirisini de iyi yapıp bölgenin geçmişten günümüze getirdiği değerleri koruyarak projelerimizde yol alıyoruz.  Kuleli Evleri olarak yaklaşık 8 yıldır Bomonti Bölgesi’nin yapılanmasına öncülük ediyoruz. Bugüne kadar Bomonti’de yaklaşık 600 daire teslim ettik.

Firmanızın akıllı binalara bakışı nedir, inşa ettiğiniz yapılarda akıllı bina konusuna ne kadar önem veriyorsunuz?

 

Firma olarak tüm yeniliklere açık olmakla birlikte elbette akıllı ev sistemine de sıcak bakıyoruz ve artık tüm projelerimizde akıllı ev sistemi kullanıyoruz. Telefonlar, saatler, televizyonlar, buzdolapları derken artık her şey teknolojinin faydalarıyla birlikte akıllı hale geldi ve işimizi kolaylaştırarak, daha az vakitte daha fazla iş yapar hale geldik. Haliyle her şey teknoloji ile sentezlenirken evlerimizin de akıllanması kaçınılmazdı. Akıllı ev sistemi dediğimiz olay bir otomasyon kurulumudur.  Bu otomasyon sistemini evinize sonradan da eklemeniz mümkündür. Fakat bu durum sizin için çok masraflı olacaktır.  Bizde firma olarak bunu bildiğimizden dolayı tüm dairelerimizi sonradan akıllandırmak yerine akıllı ev sistemine uygun daireler inşa ediyoruz ve kullanıcıların üzerinden bu yükü alıyoruz. Akıllı ev sistemleri, inşa aşamasında evinize döşenen çeşitli otomasyon sistemleri ile çalışır. Bazı yerlerde kablo destekli, bazı yerlerde ise kablosuz kitler kullanılır.  Bu otomasyonlar sayesinde dairenizin içerisinde telefon ya da tabletinizden perdeleri açabilir, kombinizi kapatabilir, alarm kurabilir, lambalarınızı yakabilir, buzdolabınızın derecesini ayarlayabilir, klimanızı kontrol edebilir kısacası siz yerinizden kalkmadan tüm işlerinizi halledebilirsiniz. Ülkemizde bu sistem henüz çok yaygınlaşmamasına rağmen Avrupa’nın ve Amerika’nın bazı bölgelerinde bu sistem zorunlu hale getirilmiş durumda. Önümüzdeki 10 – 15 yıl içerisinde de ülkemizde de standart hale geleceğini öngörüyorum.

 

Özellikle son kullanıcı tarafında akıllı evlere olan ilgi ve talep ne durumda? Akıllı ev konsepti bir evi tercih ederken ne kadar etkili oluyor?

 

Firmamız hali hazırda Bomonti bölgesinde projeler hayata geçiriyor. Bu bölge gelişmekte ve şehrin   merkezinde olması sebebiyle yatırımcıların ilgisini oldukça çekmektedir. Bomonti bölgesi okullara, iş merkezlerine ve hastanelere yakın olması sebebiyle genellikle 18- 35 yaş arası bir nüfusa sahip bir bölge. Haliyle bu yaşlardaki insanlar teknolojinin nimetlerinden bir hayli faydalanan ve aktif olarak kullanan insanlardır. Bu sebepten dolayı bizim projelerimizde akıllı ev sistemi olmazsa olmazlarımızdan. Bizi ziyaret eden müşterilerimiz genellikle projelerimizde akıllı ev sisteminin olup olmadığını sormaktadır. Bu yüzden firma olarak her zaman yenilikçi olacak ve teknolojiden faydalanmaya devam edeceğiz.

İnşaat sektörünün önümüzdeki kısa ve orta vadede geleceğini nasıl görüyorsunuz?

 

Gelecek 5 yıl içerisinde Türkiye’deki Gayrimenkul ve inşaat sektöründeki büyüme eğiliminin aynı hızda devam edeceğini ön görüyoruz. Devam eden kentsel dönüşüm sürecinde bugüne kadar orta ve üst segmentte yapılan konutların bundan sonraki süreçte bir alt segmente kayacağını düşünüyoruz.

Çevre ve Şehir Bakanlığı’nın açıklamalarında belirtildiği gibi 20 yıl içerisinde Türkiye’de yaklaşık 6,5 milyon konutun dönüşümü planlanmaktadır. Sadece kentsel dönüşümle yenilenecek olan yapıların önümüzdeki 20 yıl içerisinde ekonomiye önemli katkısı olacaktır.

Yaklaşık 220 sektöre tedarik olanağı veren inşaat piyasasının artan ivmeyle devam edeceği ön görülmektedir. İhtiyaç dışında bir yatırım aracı olarak görülen gayrimenkul ve inşaat sektörünün, ülkemizde genç nüfusun fazla olması nedeniyle gerek yenilenen binalar gerekse yeni bölgelerde yapılacak konutlarla uzun bir yolu olduğunu düşünüyoruz.

Sizi rakiplerinizden farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

 

Kuleli Evleri markasının arkasında 1972 yılından bugüne kadar birçok projeye imza atmış olan Yıldırım Yapı Grubu’nun bilgi, tecrübe ve güvenilirliğinin olması öncelikle tercih sebeplerindendir. Kuleli Evleri markası ile devam etmekte olduğumuz projelerin lokasyonunu İstanbul'un parlayan yıldızı Bomonti'de olması ve bu bölgede yapılmakta olan diğer markalı projeler kalitesinde olup onlara göre fiyat olarak avantajı olması bizi farklı kılan özelliğimizdir.  Kuleli Evleri yatırımcısı yükselen kar marjıyla ciddi anlamda getiri elde etmiştir.

Buna ek olarak söyleyebileceğim en önemli özelliğimiz müşteri memnuniyeti diyebiliriz. Müşteri memnuniyeti bizim en çok önem verdiğimiz konulardan biri. Memnuniyet için elimizden gelenin fazlası için çabalıyoruz. Satış sonrası müşterilerimize 5 yıl kadar olan süreç için konut ile ilgili tüm problemlerde yardımcı oluyoruz. Bu süre boyunca site yönetimini biz üstleniyoruz. Müşterilerimizden gelen kullanıcı kaynaklı hatalar konusunda bile 5 yıl kadar tüm sorumluluğu üstlenerek yerine getiriyoruz.

Yıldırım Yapı Grubu olarak tecrübelerimizi, sahip olduğumuz kaynakları, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda, kaliteli yaşam alanları sunmak için kullanıyoruz. Çevre konusunda da topluma karşı hissedilen sorumluluk ile kaçak ve çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için çalışıyoruz.

Geliştirdiğimiz kentsel dönüşüm projelerini nitelikli ve modern yaşam alanları ile mutlu, kaliteli ve güvenli bir hayat sağlamak için tasarlıyoruz. Bütün projelerimizde ücretsiz olarak sunduğumuz fitness center, çocuk oyun alanı, toplantı salonu ve cep sineması gibi sosyal alanlar ile yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz.

Önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığınız ürün ve hizmetler var mı?

 

Yıldırım Yapı Grubu olarak yapmış olduğumuz dönüşüm projeleri ile önceki senelerde olduğu gibi şehir merkezinde olma avantajını sürdürmeye devam edeceğimizi düşünüyoruz. Yeni konut projemiz 5 Ada ve Kuleli Evleri Piripaşa projeleri. Bu projelerin inşaatı için 2019 yılını hedefliyoruz. Şu anda 500 daireyi kapsayan Bomonti 5 Ada projemiz devam ediyor. 2018 yılının 2. yarısında inşaatına başlamayı planlıyoruz. Kuleli Evleri Piripaşa Projesi ile de İstanbul'un en değerli semtlerinden biri olan Haliç’e ulaşıyoruz. İki etaptan oluşan Kuleli Evleri Piripaşa’nın ilk etabı 587 daire olarak planlanmaktadır.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kuleli, Evleri’nde, konfor, ve, teknoloji, ön, planda,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica