Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 13:04 Bu haber 12094 kez okundu
 
Netaş’a AB’de Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin ArGe’sine yön verecek görev
Türkiye’nin dijital dönüşüm mimarı Netaş’a, Avrupa Birliği EUREKA şemsiyesi altında faaliyet gösteren Telekomünikasyon ve Bilişim birimi Celtic-Next’te önemli görev...
Sektörden Haberi
Netaş’a AB’de Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin ArGe’sine yön verecek görev

Türkiye’nin dijital dönüşüm mimarı Netaş’a, Avrupa Birliği EUREKA şemsiyesi altında faaliyet gösteren Telekomünikasyon ve Bilişim birimi Celtic-Next’te önemli görev; Netaş İnovasyon ve ArGe Stratejileri Direktörü Rıza Durucasugil üçüncü kez Celtic-Next’te Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi. Bu gelişmeyle Netaş, uçtan uca telekomünikasyon çözümleri araştırma alanında faaliyet gösteren ve ArGe projelerine destek veren Celtic-Next’te daha fazla söz sahibi olacak.

 

Türkiye’de telekom altyapısının kurulmasına ve dönüşümüne öncülük eden Netaş, ArGe’deki 45 yıllık bilgi birikimiyle Avrupa Birliği’nin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki araştırma geliştirme süreçlerinde de önemli roller üstlenmeye devam ediyor. Netaş İnovasyon ve ArGe Stratejileri Direktörü Rıza Durucasugil, 3’üncü kez Avrupa Birliği EUREKA’nın Telekomünikasyon ve Bilişim birimi Celtic-Next’te Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

 

Kamu ve özel sektörden 500’den fazla üyesi bulunan Celtic Next, Telekomünikasyon ve Bilişim alanlarında çok uluslu, yenilikçi, rekabetçi ve ticarileşebilecek ArGe projelerine destek sağlıyor.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Netaş’a, AB’de, Bilgi, ve, İletişim, Teknolojilerinin, ArGe’sine, yön, verecek, görev,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica