Haber Detayı
18 Ocak 2013 - Cuma 13:45 Bu haber 1114 kez okundu
 
ODTÜ’den tasarım "dersi"
Akıllı Bina Haberi
ODTÜ’den tasarım

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, 2012-2013 akademik yılı güz döneminde dördüncü sınıf öğrencileriyle tasarım stüdyosu dersi kapsamında yürütülen ‘Aktif Çalışma Noktası Tasarımı’ projesinde OMSİAD (Ofis Mobilyaları Sanayi ve İş Adamları Derneği) ile işbirliği yaptı.

33 öğrencinin grup   çalışması olarak yürüttüğü, dört hafta süren projenin sonunda havalimanı, alışveriş merkezi, fuar alanı, kafe, restoran ve otobüs terminali gibi çok çeşitli mekanlarda kısa süreli çalışma ihtiyacına cevap verebilecek dokuz tasarım önerisi sunuldu. OMSİAD üyesi 9 firma,  bu tasarımların bire bir ölçekte prototiplerini gerçekleştirdi.

Projenin değerlendirmesi Bölüm öğretim elemanlarımız ve OMSİAD üyesi firmaların katılımından oluşan jüri ekibi tarafından 16 Ocak Çarşamba günü saat 14:00’den itibaren TAV Havalimanları İşletmelerinin ev sahipliğinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gerçekleşti.

Projeye ait prototipler ve sunum paftaları 10 gün boyunca Dış Hatlar Terminali giden yolcu katı Check-in bankolarının yanında sergilenmeye devam edecek.

ODTÜ'lü öğrenciler, İlgilenen ve yolu Esenboğa Havalimanı'ndan geçen herkesi sergilerini ziyaret etmeye bekliyorlar.

AKILLI BİNAM

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ODTÜ’den, tasarım, "dersi",
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica