Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 14:15 Bu haber 8245 kez okundu
 
Proline’a “Akıllı Ulaşım Sistemleri” alanında prestijli ödül
2016 yılında lansmanı yapılan Akıllı Güvenlik Yönetim Sistemi yazılımı iSIM’i yeni eklenen entegrasyonlar ve geliştirilen özelliklerle Akıllı Ulaşım Sistemleri...
Akıllı Şehir Haberi
Proline’a “Akıllı Ulaşım Sistemleri” alanında prestijli ödül

2016 yılında lansmanı yapılan Akıllı Güvenlik Yönetim Sistemi yazılımı iSIM’i yeni eklenen entegrasyonlar ve geliştirilen özelliklerle Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında da kullanılabilen bir platform haline getiren Proline, bu çalışmalarıyla 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nde “Ulaşımda Aklın Yolu Sektöre Katkı Ödülü”ne layık görüldü.

 

Akıllı Şehirler alanındaki ileri teknolojileri yakından takip eden ve dünyada gelişen teknolojileri ülkemizde uzman kadrosu ile hayata geçiren Proline, Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında yaptığı çalışmalar ve geliştirdiği yazılım platformu ile 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nde ödüle layık görüldü. Türkiye Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (AUSDER) tarafından 6-7 Mart’ta Ankara’da düzenlenen zirvede Ulaşımda Aklın Yolu Sektöre Katkı Ödülü alan Proline’ın Akıllı Güvenlik Yönetim Sistemi platformu olan iSIM’e akıllı ulaşım sistemleri alanında yaptığı geliştirmeler ile ortaya çıkan iSIM - ITS, yapay zeka sistemleri ile öngörü ve tahmin yapıp, kullanıcıların hızlı karar almasını destekleyebilmek amacıyla geliştiriliyor.

 

Proline Ar-Ge merkezinde geliştirilen Akıllı Ulaşım Yönetim Sistemi iSIM - ITS; sahip olduğu ilişkilendirme metotları ve sunum yeteneği ile karmaşık sistemleri kolay kullanılabilir hale getirerek etkin bir karar alma mekanizması sağlıyor. iSIM - ITS, sağlamış olduğu etkinlik ve verimlilik ile kurumların operasyonlarını daha uygun maliyetlerle yönetebilmelerine olanak sağlıyor ve kurumlara tasarruf imkanı sunan bir platform olarak ön plana çıkıyor.

 

iSIM - ITS; video yönetim sistemi, video analitik sistemleri, ağ yönetim sistemi, Bluetooth noktaları, değişken mesaj ve trafik işaretleri, sinyalizasyon ve akıllı kavşak, afet yönetim sistemleri, farklı iletişim protokollerini destekleyen sensörler ve hava/yol durumu algılama sistemlerine entegrasyon özelliği ile tüm bu fonksiyonları “tek sistem üzerinden” yönetebilme imkanı sunuyor. iSIM - ITS, web tabanlı merkezi yönetim, mobil desteği, etkileşimli harita ve iş akış diyagramları gibi fonksiyonları da bünyesinde barındırıyor. Tek sistem üzerinden yönetmenin avantajlarıyla hızlı karar alınabilmesini ve aksiyona geçilebilmesini sağlıyor.

 

Proline İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit, ödül töreni esnasında görüşlerini şöyle paylaştı: “Bir Türk şirketi olarak bu değerli organizasyonda iSIM - ITS ürünümüzle ödül almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Şehirlerin giderek karmaşıklaşan sorunlarına çözüm üretme misyonuyla çıktığımız bu yolculukta önemli bir aşamaya ulaştık. Bugün bu alanda gelinen noktada gördük ki, farklı marka ve modellerden oluşan çözümlerin birbirleriyle olan entegrasyonu ve yönetimi, kurum ve kullanıcılar için büyük bir problem oluşturuyor. Bu durum güvenlik sektöründe olduğu gibi ulaşım sektöründe de çok önemli olan hızlı ve doğru karar alabilme mekanizmasını olumsuz yönde etkileyebiliyor. İşte bu noktada iSIM - ITS ile sensörlerden toplanan verilerin tek ekranda görüntülenmesi, bu verilerin analiz edilerek bilgiye dönüştürülmesi, bu sayede de hızlı ve doğru karar alınabilmesi hedefleniyor.”

 

2003 yılında kurulan ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2011 yılında Türkiye Cumhuriyeti Ar-Ge merkezlerinden biri olarak onaylanan Proline, verilen her kararın sıklıkla kritik önem taşıdığı “Güvenli ve Akıllı Şehirler” pazarının lider oyuncularından biri konumunda.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Proline’a, “Akıllı, Ulaşım, Sistemleri”, alanında, prestijli, ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı