Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 11:23 Bu haber 6758 kez okundu
 
Ptt Kargo
Tanıtım Haberi
Ptt Kargo

Türkiye üzerinden her türlü kargo faaliyetlerinizi gerçekleştirebileceğiniz pek çok kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar aracılığı ile il içerisinde ya da iller arasında kargo alışverişinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Herhangi bir kendi ürününüzü veya bir başkasının ürününü bulunduğunuz yere getirilmesinde büyük kolaylık sağlayan kargolarım en çok tercih edilen ve devlet kanalı ile işlem yapan kurumudur. PTT kargo ünvanına sahip oluşu PTT açılışından daha sonraki bir süreçti gerçekleşmiştir. Kargo olarak iller arasında ve il içinde hizmet veren ve işini kaliteli bir şekilde yapan kargo firması bulan PTT üzerinden takip işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz.

 

Yurt içinde aktif olarak kargolarınızı gönderebilir, bu gönderim sürecine dair bilgilendirmeyi yine PTT'nin internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Yapacağınız gönderiye dair takip işlemlerinizi, gönderinizin ücretini, gönderinizin ne kadar sürede istediğiniz yere varacağını site aracılığı ile öğrenebilir ve size en yakın olan PTT şubesini tespit edebilirsiniz.

 

PTT kargo aracılığı ile gönderecek olduğunuz kitaplar 50 indirimli olarak istediğiniz yere gönderim işlemi sağlanabilmektedir.

 

PTT Gönderi Takip İşlemleri

PTT aracılığı ile gönderi takibi yapabilmek için internet üzerinden gönderi takip.ptt.gov.tr adresine giriş yapmamız gerekir. Ardından PTT ile anlaşmalı olarak gönderecek olduğunuz kargo'nun ya da size teslim edilecek olan kargonun PTT şubelerine devredilmesinin hemen ardından kesilen makbuzun üzerindeki; gönderi numarasını, gönderi takibi yazan alana girmelisiniz. Burada gireceğiniz rakamlar gönderinizin barkod numarası oluşturmaktadır. Yazacağınız barkod 13 haneli olarak girilmeli ve “sorgula” tuşuna basılarak tek tek gönderi bilgilerinizi inceleyebilirsiniz.

 

Birden fazla gönderim işlemi yapıyorsanız gönderi takibi kutucuğunun içerisine en fazla 5 adet farklı barkod numarasını girebilir ve aynı anda tüm işlemlerin detaylı bilgisini görebilirsiniz. PTT'nin sunmuş olduğu internet üzerinden erişilebilen gönderi takip sistemi ile birlikte göndermiş olduğunuz ya da alacak olduğunuz postanın nerede olduğunu, kalkışı, şubesi ve varış şubelerini, gönderinizin saat olarak nerede olduğunu ve hangi tarihte nerede bulunduğunu detaylı bir şekilde inceleyebilmektesiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ptt, Kargo,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica