IoT cihazlar için ortak bağlantı standardı geliyor
IoT cihazlar için ortak bağlantı standardı geliyor
Doğal Taş Cepheler - Planlama İlkeleri – Projeler ve Yapılar
Doğal Taş Cepheler - Planlama İlkeleri – Projeler ve Yapılar
LG, Home Connectivity Alliance’a katıldı
LG, Home Connectivity Alliance’a katıldı
Rüzgar Enerjisi  (Wind Power)
Rüzgar Enerjisi (Wind Power)
Akıllı Yapılar - (Semih Çalapkulu)
Akıllı Yapılar - (Semih Çalapkulu)
Haber Detayı
30 Eylül 2021 - Perşembe 10:58 Bu haber 15807 kez okundu
 
Renklerin büyülü dünyasına yolculuk
Türkiye’nin ilk efekt boya üreticisi olarak 1965 yılından bu yana sadece ülkemizde değil 4 farklı kıtada, 40’ı aşan ülkede faaliyetlerini sürdüren San Deco, kendi sektöründe fark yarattığı inovatif yaklaşımıyla “ezber bozmaya” devam ediyor. Yarım asrı aşan başarı hikayesiyle Türk boya sanayinin büyümesine katkı sunan şirket, aynı zamanda sektörün vizyonunu genişletecek yenilikçi projelere imza atıyor.
Sektörden Haberi
Renklerin büyülü dünyasına yolculuk

San Deco, yapı sektörüne sağladığı çok boyutlu katkılara ve yenilikçi projelere bir yenisini ekledi: “CO_DE: Color By Design”. “CO_DE: Color By Design” projesinde Proje kapsamında; tasarımcılardan, bir yapının iç mekânında ya da dış cephesinde uygulanabilecek pano veya duvar grafiği tasarlamaları, kullanacakları dört renk ile bir renk paleti oluşturmaları istendi. Türkiye’nin önde gelen mimarlık ve iç mimarlık ofislerinden 84 tasarımcı 70 eserle projede yer aldı.

 

Mimarlık ve tasarım dünyasına katkı sağlamak amacıyla yola çıkan bu proje, sonuç ürünleriyle de izleyenleri renklerin büyülü dünyasında bir yolculuğa davet ediyor. Yapı ve tasarım sektörünün farklı paydaşlarına; mimarlara, iç mimarlara, tasarımcılara, mimarlık ve tasarım öğrencilerine, sanatla ilgili diğer disiplinlere ve perakende ürün kullanıcılarına ilham verecek renk paletlerinin ortaya çıktığı projenin küratörlüğünü ünlü mimar Yeşim Hatırlı üstlendi.

 

Projenin sonuçları ise sektörün paydaşlarına özel tasarlanan kitapta bir araya getirildi.  CO_DE: Color By Design proje lansmanı ve dijital sergi açılışı ise 4 Ekim Dünya Mimarlık Günü’nde online olarak düzenlenecek etkinlikle gerçekleştirilecek. Sergi 4 Ekim -30 Kasım tarihleri arasında www.codecolorbydesign.com adresinden ziyaret edilebilecek.

 

Proje Künyesi

Düzenleyen: San Deco
Proje Yöneticisi: Ünal Özge
Proje Koordinatörü & Küratörü: Yeşim Hatırlı
Proje Danışmanı: Binat İletişim & Danışmanlık
Proje Yürütme Kurulu: Yeşim Hatırlı, Ünal Özge, Banu Binat, Neslihan Şık
Proje Kimliği Tasarımı: Gül Dönmez
Editörler: K. Bilge Erdem, Neslihan İmamoğlu
Sergi Röportajları: Banu Uçak Güneş

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Renklerin, büyülü, dünyasına, yolculuk,
Yorumlar
Haber Yazılımı