Haber Detayı
12 Mart 2021 - Cuma 08:31 Bu haber 1567 kez okundu
 
Risk Raporu Neleri Kapsar?
Tanıtım Haberi
Risk Raporu Neleri Kapsar?

Bankalardaki toplam kredi ve borçlarınız hakkında bir fikriniz yoksa ya da ödeme alışkanlıklarınızı takip etmekte zorlanıyorsanız risk raporu sizin için en doğru seçenek demektir. Son dönemde çok daha fazla sayıda kişinin ilgisini çeken Findeks raporu pek çok açıdan yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırabiliyor. Çünkü bu rapor sayesinde öncelikle ödeme alışkanlıklarınızı çok yakından takip etme şansınız oluyor.

Bununla birlikte bankalardaki toplam kredileriniz, kredi kartlarınız,  toplam borç miktarınız, limit bilgileriniz ve daha pek çok farklı bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bir anlamda kendi mali durumunuzu tek bir rapor içerisinde gözlemleme şansınız oluyor da diyebiliriz. Özellikle ticari faaliyetlerde bulunan kişiler için risk raporunun çok daha fazla önem taşıyan bir özelliği var. Bu özellik söz konusu raporun karşı taraf için bir referans olabilmesidir. Sizin ödeme alışkanlıklarına dair bir tahminde bulunmak isteyen karşı tarafa referans olarak Findeks risk raporunu sunabilirsiniz.

Findeks Risk Raporu İle Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

Bu raporlar ilk defa tanışanların en çok merak ettiği hususların başında neleri kapsadığı yer alıyor. Findeks risk raporu hangi konularda bilgi almayı sağlıyor sorusunun yanıtını kısa bir liste halinde aktarabiliriz.

  • Findeks kredi puanı
  • Kredi notunun ne yönde değiştiği
  • Kredi notunun Türkiye ortalamasıyla karşılaştırması
  • Kaç adet kredili ürüne sahip olunduğu
  • Kredili ürün çeşitleri (kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı vb)
  • Tüm bankalardaki kredili ürünlerinizin toplam limit bilgileri ile borç bilgileri
  • Kredili ürünlerin açık ya da kapalı olduğu bilgisi
  • Kredili ürünlerinizdeki geçmiş ödeme performansı

Bu bilgiler sadece karşı tarafa bir referans sunmak istediğinizde değil kendi mali durumunuzu gözden geçirmek istediğinizde de devreye girebiliyor. Dolayısıyla bankalara tek tek dolaşarak saatlerce hatta kimi zaman günlerce zaman harcamanız gereken bilgilere ulaşmanız bu rapor sayesinde çok kolay oluyor.

Eğer siz de Findeks risk raporu ile tanışmak isterseniz  internet sitesine hemen şimdi tıklayabilirsiniz. Bu sayede söz konusu rapor hakkında merak ettiğiniz her türlü sorunun yanıtını karşınızda göreceksiniz. Risk raporundan faydalanmak için yapmanız gerekenler konusunda da internet sitesinde bilgi mevcut.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Risk, Raporu, Neleri, Kapsar?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica