Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 12:02 Bu haber 23982 kez okundu
 
Rockwell Automation ISA kurucu üyesi oldu
Küresel Siber Güvenlik Birliği, imalat ve kritik altyapı sektörlerinde siber güvenlik konusunda hazır olma halini ve farkındalığı geliştirmek için kuruldu.
Akıllı Bina Haberi
Rockwell Automation ISA kurucu üyesi oldu

Üretim tesisleri farklı satıcılara ait yüzlerce veya binlerce teknoloji barındırır. Ve siber güvenlik tehditlerinin ticari sırları çalmak, üretimi durdurmak veya çalışanlara zarar vermek için bunlardan sadece birini istismar etmesi yeterlidir. Bugünün karmaşık ve sıklıkla da kırılgan olan üretim operasyonlarının güvenliğini daha iyi sağlayabilmek için ISA Küresel Siber Güvenlik Birliği, Rockwell Automation’ın birliğe kurucu üye olarak katıldığını duyurdu.

 

Birlik sektör ve kamu kurumlarının ve endüstriyel operasyonların güvenliğine katkı sağlayan diğer kuruluşların oluşturduğu bir koalisyondur. Birliğin amaçlarından bazıları şöyle:

●             ISA/IEC 62443 standartlarının yayılmasını ve kullanımını hızlandırmak

●             Yetkin ve siber-farkında işgücü yetiştirmek

●             Uyum ve önleme girişimlerini optimize etmek

 

Rockwell Automation Ürün Güvenliği Direktörü Megan Samford, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Sektör olarak birlikte çalışmamız gerekiyor çünkü birimize yapılan saldırı hepimize yapılmış demektir.  Benzer partnerler ve rakiplerle birlikte çalışarak operasyonlarımızın güvenliğini artıracak ortak çözümler geliştirebiliriz. Yetkin işgücü açığı gibi güvenliği doğrudan etkileyen sorunları birlikte çözebiliriz. Ayrıca müşterilerimizi de bu çabalarımızda bize katılmaya teşvik ediyoruz. Çünkü korumak için çalıştığımız onların operasyonları ve duymak istediğimiz onların sesi.”

Rockwell Automation CEO’su Blake Moret ise şu açıklamayı yaptı: “Siber güvenlik dijital dönüşüm için hayati önem taşıyor. Sadece bilginin ve fikri mülkiyetin korunması için değil, fiziksel varlıkların ve çevrenin, çalışanların güvenliğinin korunması için de bunun büyük önemi var. Küresel Siber Güvenlik Birliği ile işbirliğimiz müşterilerimizin risklerini belirleyip azaltması için sarfettiğimiz önemli çabalardan bir diğeri.”

 

ISA otomasyon ve kontrol sistem uygulamaları için tüm dünyada kabul edilen tek güvenlik standardı ISA/IEC 62443’ü geliştirdi. Rockwell Automation, güvenliği ürünlerinin yaşam döngüsünün içine gömülü tasarlarken kullandığı Güvenlik Geliştirme Yaşam Döngüsü (Security Development Lifecycle) için ISA/IEC 62443-4-1 sertifikasını aldı. Şirket ayrıca yakın bir tarihte ISA/IEC 62443-4-2 sertifikası alan ilk endüstriyel kontrolörünü tanıttı.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Rockwell, Automation, ISA, kurucu, üyesi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica