IoT cihazlar için ortak bağlantı standardı geliyor
IoT cihazlar için ortak bağlantı standardı geliyor
Doğal Taş Cepheler - Planlama İlkeleri – Projeler ve Yapılar
Doğal Taş Cepheler - Planlama İlkeleri – Projeler ve Yapılar
LG, Home Connectivity Alliance’a katıldı
LG, Home Connectivity Alliance’a katıldı
Rüzgar Enerjisi (Wind Power)
Rüzgar Enerjisi (Wind Power)
Akıllı Yapılar - (Semih Çalapkulu)
Akıllı Yapılar - (Semih Çalapkulu)
Haber Detayı
26 Ocak 2022 - Çarşamba 12:55 Bu haber 2607 kez okundu
 
Saten Elbise Nerde Satılıyor?
Tanıtım Haberi
Saten Elbise Nerde Satılıyor?

Kadınların olmazsa olmaz kıyafetleri vardır. Bunlardan en önemlisi ise elbiseleridir.  Günümüzde artık kıyafet çeşitliliğine ulaşmak için alışveriş merkezlerine gitmeye gerek kalmamaktadır. İnternetten beğendiğimiz sitelerden elbiseler, kazaklar, hırkalar, bluzlar, gömlekler gibi birçok çeşit kıyafetlere ulaşmak mümkündür.  Tabii kıyafetleri seçerken dikkat edilmesi gereken kritik noktalar da vardır.

Saten Elbise Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Eksik listesi oluşturulmalıdır.
 • Renk ve modellerden dolabınızda olmayan modellerden tercih edilmelidir.
 • Kumaşın kalitesine dikkat edilmelidir.
 • Kimsenin etkisinde kalmayarak kendi kararınıza önem vermelisiniz.

Kıyafet alırken dikkat edilmesi gereken genel özelliklerden bahsettikten sonrasında ise vücut tipine göre dikkat edilmesi gereken hususlara değinmek gerekirse;

 • Dar omuz olan kadınlar göğüs kısmını pileli seçmelidir.
 • Dar omzu daha fazla olan kadınlar vatkalı kıyafet tercih etmelidir.
 • Geniş omuzlu kadınlar ise fırfırlı modeller tercih etmelidir.  
 • Armut tip vücutlu kadınlar için straplez kullanım tercih edilir. Bunda amaç Dikkatin omuz kısımlarda toplanarak kalça kısmının kamufle edilmesidir. Armut tip vücut yapısına göre kayıkçı yaka da tercih edilmelidir.
 • Elma tipli vücut yapısına göre ise armut tipine göre tam tersi üst kısmı kamufle etmeye çalışacak elbise modelleri olmalıdır. Bol inen salaş modeller tercih edilmelidir.
 • Göğüs kısmı irice olan kadınlar için ise toparlayıcı modeller tercih edilmelidir. Kalın kol kesimi veya karpuz kol modellerini tercih etmelidir.  
 • İnce vücut yapısına sahip kadınların bir kısmı vücudunu saran bir kısmı ise bol kesim kıyafet modeller tercih etmekten yana kullanmaktadır.

Uzun elbise ve mini elbise modelleri çeşitleri o kadar fazla iken akıl karışıklığına, seçim yaparken zorlanılmasına neden olabilmektedir. O yüzden vücut tipine göre seçim yaparak filtrelenmelidir ki seçim yaparken zorlanılmamalıdır. Kadınların vazgeçemeyeceği elbise modellerinden biri saten elbise modelleridir. Saten elbise seçmek titizlik gerektirir. Parlak dokusu ve hatları belli eden yapısı ile seçerken dikkat edilmesi gereken modeldir. Nişanınızda sade ve şık olmak istiyorsanız mutlaka saten elbise tercih etmelisiniz. Vücut yapısına göre satende balık model, uçuş uçuş bir model, mini elbise modeli seçebilirsiniz.

Saten Elbise Kullanımı

Saten elbise ütüsünü yaparken ısıya hassas oldukları için dikkat etmek gerekir. Saten elbise öncelikle ters çevrilmelidir. Ters çevrilmelidir ki parlaklığı bozulmasın. Bazı ütülerde saten elbiselere özel ayar vardır. Eğer yoksa da en düşük ayarda çok bastırmadan ütülenmelidir. Saten elbiselerin yıkanması için ise; içlerinde yıkama talimatlarını okumalısınız.

Kuru temizlemeleri de tercih edebilirsiniz. Sıcak sudan uzak tutmalısınız. Elinizden geldiğince çamaşır makinesi tercih edilmemeli, sıvı deterjan ile elde yıkanmalıdır. Daha sonrasında deterjanın gittiğine emin olana kadar bol su ile yıkanmalıdır. Çamaşır makinesinde programı olanlar için çamaşır makinesinde yıkayabilmektedir. 

Saten elbise modelleri için tercih edebileceğiniz https://www.beyyoglu.com/kadin-elbise/ bu linkte oldukça güzel modeller vardır. Saten elbise modelleri her renkte çok şık durmaktadır. Linkte inceleyerek kendinizde karar verebilirsiniz.

 

 

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Saten, Elbise, Nerde, Satılıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı