Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 14:39 Bu haber 11191 kez okundu
 
Sunset İncek’e “World Architecture Community” Ödülü
Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş tarafından İncek’te hayata geçirilen Sunset İncek projesi dünyanın önde gelen mimari tasarım ödüllerinden “World Architecture Community” tarafından düzenlenen yarışmada “Designed” dalında ödüle layık görüldü.
Konut Haberi
Sunset İncek’e “World Architecture Community” Ödülü

Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği World Architecture Community” tarafından düzenlenen yarışma sonrası ödüller sahiplerini buldu. “Designed” dalında ödüle layık görülen proje ise Başkent’te yükselen Sunset İncek projesi oldu. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş’nin 3. Kuşak temsilcisi Tolga Ülkealan “Böyle bir ödüle layık görülmenin haklı gururunu yaşıyoruz. “Designed” dalında ödül sahibi olmak projemizin değerine değer katıyor. Projemizi tasarlarken her bir detayı incelikle düşünerek hareket ettik. Sunset İncek Ankara’nın en gelişen lokasyonlarından İncek’te yer alıyor. Bu özelliği ile sadece bugüne değil geleceğe yatırım olarak da ön plana çıkıyor. Projemiz toplam 50,451,81 m² inşaat alanına sahip olup 2 kule ve 1 yatay bloktan oluşuyor. Hayata geçirdiğimiz 139 bağımsız bölüm ve 12 cadde mağazası ile de hayatın içinde bir yaşam sunuyoruz. 2+1, 3+1+1, 5+1+1 ve 6+1+1 daire seçeneklerinin bulunduğu projemiz, +1 konsepti ile geniş mekânlarda konfor sunuyor” dedi.

 

Güneş ışığı odaklı yaşam

 

Sunset İncek’te sosyal tesis gibi detaylarında en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü anlatan Tolga Ülkelan “Bloklardaki daire yerleşimleri, cephe açıları, yeşil alanlar, her daire için bağımsız kapalı otopark ve sosyal tesisler gibi tüm beklenen niteliklerin en iyi şekilde karşılanmasını sağlamak için özenle çalıştık. Güneş ışığı odaklı konumlandırdığımız projemizde, yeşilin tonları ile buluşacak şekilde yaşam alanlarını planladık. Bu noktadan hareketle 6.950 m2lik bir alanı yeşil alana ayırdık.Sadece çocuklara ait çocuk oyun alanları, yapay gölet, yürüyüş yolları ile ıhlamur ve kiraz ağaçlarının yer aldığı peyzaj alanları bulunmaktadır. Sunset İncek, yeşil doğası ve muhteşem gün batımı ile huzuru yaşatacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sunset, İncek’e, “World, Architecture, Community”, Ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica