Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 19:15 Bu haber 688 kez okundu
 
Ümraniye Kirpik lifting Yaptıralar
Tanıtım Haberi
Ümraniye Kirpik lifting Yaptıralar

Lifting işlemi nedir ve ne kadar sürer?

Kirpik lifting, şu anda kirpiklerinize yaklaşık 6-8 hafta boyunca belirginlik ve belirgin kıvrım eklemek için en sıcak tedavilerden biridir. Tedavi, kirpiklerinizi yukarı doğru kaldırarak onlara hacim ve uzunluk kazandırır. Dahası, onlara gölge bile ekleyebilirsiniz! Çok şirin, ha? Bu prosedürün neden ve nasıl olduğunu ve bir şansınız olup olmadığını bilmek istiyorsanız, daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kirpik lifting öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Çok hassas bir cildiniz varsa, kronik kuru gözleriniz veya diğer göz enfeksiyonlarınız varsa bu prosedürü kullanmamalısınız. Bu işlem sırasında kirpiklerinize uygulanan solüsyon daha fazla tahrişe neden olabilir. Ayrıca kirpikleriniz çok kısaysa kirpikleri kaldırmak onlar üzerinde çok etkili olmayabilir.

Kirpik lifting yaptırmayı düşünmeniz gereken zamanlar:

Her gün maskara kullanmaktan sıkıldınız mı?

Düz kirpiklerinizin kıvrılmaya çok ihtiyacı var.

Kirpik kıvırıcı, asi kirpiklerinizde çalışmaz.

Gözlerin kapüşonlu veya olgun, bu yüzden onları göstermek için kirpiklerini biraz kaldırman gerekiyor.

Kirpik lifting işlemi nasıl yapılır?

Her tedavi, hangi kirpik stilini elde etmek istediğinizi belirlemek için kapsamlı bir konsültasyonla başlar. Cevaplarınıza göre, stilistiniz kirpiklerinizi şekillendirmek için uygun kıvırma çubuğu boyutunu seçecektir.

Ardından göz çevresini temizleyecek ve göz kapaklarına silikon bir çubuk yerleştirecektir. Doğal kirpikler daha sonra kıvrılır ve kirpikleri sabitlemek için tutkalla çubuğa yapıştırılır. Master her şeyin doğru yerleştirildiğinden emin olduktan sonra, kirpiklerin kıvırma çubuğunun etrafına sabitlenmesini sağlamak için bir lifting losyonu uygulanır ve ardından kirpikleri şekillendirmek için bir serum uygulanır.

Bunun yaklaşık 45-60 dakika sürmesini bekleyin. Birçok salon, kullandığınız formülasyonlara tepki göstermediğinizden emin olmak için randevunuzdan 48 saat önce bir yama testi gerektirir.

Kirpikleri silikon bir kalkan veya kalıba dönüştürmek için yapıştırıcıyı kullanın

Kaldırma solüsyonunu sadece köklere uygulayın

 

Kirpik lifting zararlı mı?

Diğer her şey gibi, yanlış veya deneyimsiz biri tarafından yapılırsa, kirpiklerinizi kaldırma konusunda olumlu bir deneyimden daha azına sahip olabilirsiniz. Ancak kirpik uzatma ve takma kirpiklerin aksine, kirpik lifting traksiyon alopesi geliştirme riskini taşımaz. Yine de aklınızda bulundurun: Bazı kirpik temizleme tedavileri kirpiklerde kirpik kırılmasına neden olabilecek perma ve amonyak kullanır.

 

Kirpik lifting ne sıklıkla yapılmalıdır?

Kirpiklerinizin ne kadar hızlı uzadığına bağlı olarak 1 ila 3 ayda bir kirpik lifting yapabilirsiniz. Ancak sağlıklı kirpikleri korumak için her tedavi arasında en az 4 hafta beklenmesi önerilir.

 

Kirpik lifting ile rimel kullanılabilir mi?

Randevunuza çıplak kirpiklerle gelin ve kirpiklerinizin tamamen temiz, kuru ve gevşemiş olduğundan emin olmak için randevunuzdan üç gün önce suya dayanıklı maskara ve saç maşası kullanmaktan kaçının. Ancak kirpiklerinizi kaldırdıktan 48 saat sonra rimel ve eyeliner kullanmanızda bir sakınca yoktur (muhtemelen buna ihtiyacınız olmayacaktır).

 

Kirpik lifting işlemi için profesyonel destek almak isterseniz Ümraniye kirpik lifting merkezimize bekleriz.

 

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Ümraniye, Kirpik, lifting, Yaptıralar,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica